Od neděle tak bude možné cestovat a přestupovat s jedinou jízdenkou v ruce ve vlacích, regionálních autobusech a městských dopravách po celém Jihomoravském kraji. Integrovaný systém přinese také řadu nových spojů. Třeba rychlík do Brna zastavující v Podivíně, Zaječí a Šakvicích, který lidem zkrátí dojezdovou dobu. Zlepšení by však měli pocítít i ostatní cestující.

„I z nejmenší obce bude v integrovaném systému možné cestovat minimálně šesti páry spojů v pracovní dny a třemi páry spojů o víkendu. Všichni pak ocení jednodušší a přehlednější jízdní řády s pravidelnými intervaly a vyznačením návazností na další linky,“ vzkazuje lidem na Břeclavsku Květoslav Havlík ze společnosti Kordis, která Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje řídí.

Další změnou je, že včera svezla poslední pravidelné cestující lokálka mezi Vranovicemi a Pohořelicemi. Od neděle nahradí vlak po dlouhých 113 letech autobusy. Lidé z Pohořelicka se ale ještě budou moci po železniční trati jednou projet. O stylové rozloučení s lokálkou se zítra postará parní vlak i s průvodčími v dobových uniformách.

Speciální vlak vyjíždí v jednu hodinu odpoledne z vranovického nádraží. Z Pohořelic se vrací nazpět ve čtvrt na tři. Celou trasu si pak parní krasavec zopakuje ještě jednou. Z Vranovic vyrazí ve tři hodiny odpoledne a z Pohořelic ve tři čtvrtě na čtyři.