Samotné, s mlékem a cukrem nebo třeba do domácí zmrzliny a marmelády. Využití jahod je nespočet a i letos mohou lidé na Břeclavsku vyrazit na oblíbené samosběry. Oproti loňskému roku odstartovaly o přibližně dva týdny dříve.

Už v úterý 14. května začal samosběr ve Velkých Bílovicích. Zájemci si mohou na poli směrem na Velké Pavlovice nasbírat kilo za osmdesát korun. Pozor, platit je možné pouze hotově.

Jaroslav Švach převzal cenu kraje za přínos folkloru
Úspěch pro Břeclavsko. Jaroslav Švach převzal cenu kraje za přínos folkloru

„Pejsky nechejte prosím doma, z hygienických důvodů je na pole nemůžeme pustit,“ upozorňují zástupci Jahody Velké Bílovice na sociálních sítích. Aktuální informace k samosběru najdou vždy lidé zde na facebookových a webových stránkách.


Nahrává se anketa ...

První jahody si lidé utrhnou v Šakvicích ve čtvrtek 16. května, a to od devíti hodin ráno do pěti hodin večer. A i v Šakvicích vyjde kilo jahod na osmdesát korun, je navíc možné platit kartou. „Jelikož dozrávají jahody pomaleji, budeme dávat vždy den dopředu, jestli máme otevřeno nebo zavřeno,“ vysvětlil na Facebooku pěstitel Zdeněk Jakubčík. Aktuální informace o sběru najdou lidé online.

Na Super Rally 2024 míří tisíce motorkářů. Ilustrační foto
Super Rally 2024 ovládne jižní Moravu. Tisíce motorkářů na cestách

O tom, jak se snažil Zdeněk Jakubčík v dubnu ochránit úrodu jahod mlžným dělem, si můžete přečíst ZDE.

Ovocnářství Buzrla v Moravském Žižkově zahájí letošní samosběr také ve čtvrtek 16. května. Od jedné hodiny odpoledne do pěti hodin večer si mohou zájemci nasbírat plody v ceně osmdesát korun za kilo, platba kartou je možná. Další samosběr plánuje ovocnářství v pátek 17. května od šesti ráno do pěti večer. Více informací najdou lidé na Facebooku.