Sedmnáct průmyslových firem se tu snažil žáky základních i středních škol, ale také odrostlejší uchazeče hledající pracovní uplatnění, přitáhnout k technickým oborům. „Chceme poukázat na nedostatek zájemců o tato povolání a představit pracovní možnosti v místních firmách,“ řekla Vendula Dvořáková, ředitelka břeclavské okresní hospodářské komory, která akci pořádá.

Na Farmě Pálava u Mikulova otevřeli členové Kvevri klubu nádobu o objemu 1150 litrů. Zrálo v ní Chardonnay. Obří kvevri patří vinařství Tomáše Vicana, producenta seriálových Vinařů.
Producent Vican: Nazrál čas na třetí Bobule

Na své si tu přišel Michal Horák, který přijel se svou školou z Hodonína. Chodí do deváté třídy a nyní se rozhoduje, na jakou střední školu si dá přihlášku. „Zajímá mě hodně strojírenství. Ještě se pořádně rozmýšlím, kterou školu si vyberu. Nevadilo by mi jít klidně na učební obor. Není to žádná ostuda. Navíc řemeslníků je málo,“ řekl patnáctiletý student.

Ludmila Valčiková z Hustopečí se do Břeclavi chystá se synem, který navštěvuje brněnské gymnázium. „Chce přejít na školu s technickým zaměřením. Myslím, že tento veletrh by mu mohl pomoci s výběrem,“ uvedla žena.

Na jižní Moravě jde o jediný veletrh pro veřejnost s představením technických podniků.

Ilustrační foto
Zákaz stání? Hračka pro policajty, míní bývalý zastupitel