Hlavní organizátorka Vendula Dobiášová z Okresní hospodářské komory uvedla, že pro jejich získání je nutné odpovědět na soutěžní otázku a následně mít štěstí. „Lidé musí správně zodpovědět, jaký je počet vystavovatelských firem. Odpovědi skončí v krabici, poté vybereme ty správné a zařadíme je do slosování, které se uskuteční o týden později," sdělila Dobiášová. A dodala: „Vše je nachystané, jsme připravení. Těšíme se, až Fortel začne."

kdo se představí Alba-metal, Alca Plast, Alvey Manex, AZ Klima, Emerson Climate Technologies, Fosfa, Gebauer a Griller Kabeltechnik, Gumotex, Linden, Mauting, Norma Czech, Otis, Robert Bosch, Signum, Transroll, Zebr.

Společně s kolegy počítá s návštěvností okolo tisíce lidí. Polovina z nich dorazí z břeclavských základních škol. Právě na ně a jejich rodiče Břeclavský fortel cílí nejvíce. Na místě se mohou přesvědčit, na jakých pozicích firmy tlačí pata a jak se lze v životě uplatnit.

Některé společnosti z Břeclavska kvůli nedostatku pracovníků sváží zaměstnance z okolních okresů, případně ze Slovenska. Břeclavský fortel najde zázemí v Domě školství, kde program potrvá od půl deváté do pěti hodin odpoledne. Kromě Okresní hospodářské komory se na pořádání akce podílí město Břeclav, Úřad práce, Střední průmyslová škola a obchodní akademie Břeclav.