Břeclavský Fotoklub vznikl teprve na začátku loňského roku. Věkový průměr členů se pohybuje kolem třiceti let, jako zkušený mentor však mezi nimi figuruje oceňovaný břeclavský fotograf Milan Bruchter. Kromě něj tvoří aktuální sestavu Vlastimil Vojáček, Dušan Koliba, Antonín Průdek, Martin Janošek, Jan Miklín a Martin Bezděk. Za cíl si společně dali prostou a přitom důležitou věc – vytvořit mezi břeclavskými fotografy přátelské vztahy, které budou rozvíjet na společných výletech a kurzech.

Společná premiéra

Přiznávají totiž, že byť pro ně fotografie znamená silně individuální a vnitřně až intimní disciplínu, vzájemná setkávání vedoucí k výměně zkušeností, názorů a různých pohledů na fotografii je vedou k dalšímu rozvoji. Hned první výlet s aparáty a stativy podnikli čtyři členové klubu loni na jaře do italského Toskánska, v tomto červnu zase vycestovali na Island. Kromě zahraničí však fotografují i v blízkém okolí Břeclavi nebo přímo v ní, jako při malém fotografickém workshopu v Renahall, kdy se věnovali portrétům a módě.

Nejzdařilejší snímky vystaví Fotoklub Břeclav takto společně vůbec poprvé. Na sobotním zahájení výstavy Fotogalerie od pěti hodin odpoledne bude na programu také přehlídka historické fotografické a video techniky ze soukromé sbírky Martina Rakoviče, vystoupení brněnského písničkáře s přezdívkou SART či tematická umělecká performance.

Výstavu fotografií bude možno zhlédnout až do posledního zářijového víkendu, a to vždy v sobotu a neděli. Při výstavě se budou konat i fotografické kurzy, které povedou členové klubu. Teoretické přednášky nabídnou témata od základů až po pokročilé techniky fotografie, praktické dílny zase umožní vyzkoušet si základy práce s modelkou a studiovými světly. Dílny budou rozděleny do dvou bloků podle zkušeností přihlášených. Součástí bude i soutěž o tisk jejich fotografií zdarma. Dílny se uskuteční v neděli jednadvacátého září od deseti hodin dopoledne.

Autor se zabývá kulturou