„Chceme deklarovat, že máme zájem, aby všechna výběrová řízení byla transparentní, abychom dali rovnou příležitost všem uchazečům. A v neposlední řadě docílili co nejlepších nabídek,“ zdůraznil Opálka.

Podle jeho slov je to ideální kontrola také ze strany veřejnosti. „Každý se může podívat, jak máme nastavený systém, jak jsou nastavené zadávací podmínky, kdo seděl v komisi, jakým způsobem je konstruovaná smlouva,“ nastínil tajemník a dodal: „Pro nás je důležité, abychom měli vše v pořádku a nezavdali příčinu ke kritice ze strany veřejnosti nebo opozice, že zvýhodňujeme některé dodavatele.“

Současná podoba webových stránek Břeclavi podle Opálky není konečná. „Pořád je na čem pracovat, co zlepšovat. Chtěli bychom například dát lidem možnost co nejvíc věcí vyřešit prostřednictvím elektronických služeb,“ prozradil.

Po změně vedení břeclavské radnice se podle tajemníka kladl důraz především na to, aby se internetové stránky města trochu zpřehlednily. „Doufám, že se nám to v jakési míře daří. Aspoň na to zatím slyším relativně chválu, že fungují lépe, i když to pořád ještě není ten cílový stav,“ nechal se slyšet břeclavský tajemník.