V pozadí hudebního počinu, na kterém se sedmého 
a osmého srpna představí například David Koller, Marta Kubišová či Ewa Farna, je agentura Apollo Jihomoravská v čele s lednickým hudebníkem Jaromírem Janotou. „Podobné pokusy už v Břeclavi byly a my na ně hodláme navázat. A posunout jejich úroveň ještě výš," nechal se slyšet Janota, který je známý z působení se skupinou Apollo.

V devadesáti procentech se podle Janoty setkali s pozitivními ohlasy na chystanou akci. Přiznává však, že se našlo
i několik negativních reakcí. „V drtivé většině za mnou lidé stojí. Všichni si uvědomují, jak je to náročné. I vzhledem 
k tomu, že to bude v Břeclavi jediná akce tohoto typu. Na druhou stranu se najde i pár takových, kteří pochybují," připustil hudebník.

Negativní ohlasy kolují Břeclaví především kvůli vysokým nákladům a obavám, zda všechny hvězdy z programu skutečně přijedou. „Se všemi muzikanty už mám podepsané smlouvy. Ke změnám by dojít nemělo. Navíc nám vedení břeclavské radnice vyšlo ve všem vstříc. Stejně tak zástupci aeroklubu," ujišťoval Ledničan, který tvrdí, že festival žádným způsobem nezatíží městskou kasu.

Podle zákulisních informací by se náklady měly pohybovat v řádech milionů korun.

Na pochybách, zda se festival setká s úspěchem, je 
i František Schulz ze Slováckého krúžku Poštorná. „Podobné festivaly jsem nikdy nevyznával. Není to můj šálek kávy. Moje srdce je rozdělené z půlky na jazz a na cimbál. Přes to všechno panu Janotovi přeji, aby se mu podařilo splnit vše, co řekl a přislíbil," reagoval Schulz.

Lístky na Břeclavský Wůdstock, který má být svým rozsahem jedním z největších festivalů v České republice, jsou už v prodeji. „Taková akce se tady na Břeclavsku jen tak nevidí, takže ji chceme určitě podpořit," neskrývala zájem Nikola Bromová z Břeclavi.

Na akci se těší i Tomas Martincic ze Skalice, který na sociální síti napsal: „Vyzerá to dobre. Teším sa."

Pokud se akce vydaří, agentura Apollo Jihomoravská by ráda v podobných aktivitách pokračovala. „Wůdstock je krokem k oživení kultury. Jsem rád, že se Břeclav dostává do povědomí jako festivalové město," poznamenal hlavní organizátor.

kdo vystoupípátek 7. srpna, od 10 hodin
Pavel Helan, Alexband, Sory, AG Flek, Huménečko, František Nedvěd, Lake Malawi, Jiří Zonyga, Ewa Farna, Ginger, Žlutý pes, Lola běží, Burma Jones, Morthys
sobota 8. srpna, od 10.50 hodin
Yantar, Velká Morava, Irnis, Lidopop, Ivan Mládek, David Koller, Marta Kubišová, Martin Maxa, Blue Effect, Buty, Portless, Pavel Zonyga band
doprovodný program po oba dva dny