Medaile v dětské kategorii byla za skladbu Sporty. Starší tanečníci vybojovali druhé místo s choreografií nazvanou Moulin Rouge. Svůj úspěch zakončilo taneční studio rovněž druhým místem s choreografií Rasizmus.

„Navíc jsme získali i pohár za nejlepší taneční show soutěže nazvanou Starnight show, kterou dokonce natáčela televize,“ pochlubila se Veronika Tučková výkony svých svěřenců. Jak dodala, jen juniorská kategorie s choreografií Barbie neuspěla.

Pro břeclavské tanečníky jsou medailová umístění na pětidenním mistrovství Evropy nesporně ještě větším úspěchem než tituly na mistrovství České republiky, které jim postup do chorvatské Poreče zajistily.

„Jsme nadšení a spokojení, protože to bylo poprvé, co jsme se zúčastnili takové velké soutěže. Nikdo z nás nečekal, že se v takové konkurenci dostaneme na druhá místa,“ usmívala se Tučková.

Soutěžící to neměli jednoduché. Porota totiž pečlivě hodnotila každý jejich krok. „Porotci se střídali, ale vždy jich byl lichý počet. Vím určitě, že v žádné skupině porotců nebyl Čech,“ všimla si vedoucí břeclavských tanečníků moderního stylu.

Děti přijeli podpořit i někteří z rodičů. „Jel s námi jeden manželský pár a dvě maminky, kteří se starali o nejmladší děti. Jsme jim moc vděční za to, že přijeli a pomohli nám,“ děkovala Tučková. Břeclavským tanečníkům dorazil do Chorvatska fandit také břeclavský místostarosta Martin Radkovič s tajemníkem městského úřadu Daliborem Nedělou.

„Nejenom v očích tanečníků, ale i nás dospělých byla vidět hrozná nervozita. Hluboko v srdci jsme všichni věřili, že vyhrajeme, jen se to nikdo neodvážil vyslovit nahlas,“ popsala všudypřítomné emoce vedoucí tanečního studia Actiwity DC. Podle ní si děti domů přivezly spoustu skvělých zážitků a dojmů.
Zatím není jisté, jestli Břeclavané postoupili dále na mistrovství světa do amerického Los Angeles.

„Nejsem si jistá, jestli dál nejdou jen vítězové. I kdybychom ale dále nepostoupili, je pro nás i tohle velký úspěch. Konkurence byla veliká a postup byl velice těžký. Navíc jsme měli všichni obrovskou trému,“ zopakovala Tučková, která vede břeclavské taneční studio dva roky. A na své svěřence je po medailovém výkonu v Chorvatsku právem pyšná.