Technicky i bruslařsky zdatný soupeř z Hané početní výhodu využil už po půl minutě, když se štěstím došťouchal za záda Chvátala kotouč Kotásek. A v 6. minutě mohl přidat i další branku, proti byla lapačka domácího gólmana. Pokud už se Lvi dostali do útoku, kombinovali jen mezi sebou. Ke střelbě se dostávali jen zřídka, o čemž svědčí i statistika střel. Těch v první dvacetiminutovce vyprodukovali jen šest, a to i přesto, že měli tři přesilové hry. Jedna byla dokonce dvojnásobná.

„Dneska to byl z naší strany katastrofální výkon,“ začal hodnocení utkání rozčilený trenér Břeclavi Pavel Nohel. „S tak nízkou střeleckou produktivitou nemůžeme vyhrávat. Ty přesilovky nás trápí už od začátku sezóny. Ale není možné, abychom ve dvojnásobné přesilovce ani nevystřelili na brankáře,“ dodal. Při plném počtu hráčů na ledě udeřili hosté ještě jednou. V 16. minutě dostal puk do jízdy Ditrich a zasunul ho k tyči, do protipohybu Chvátala.

Do druhé části trenéři Lvů přeskupili útoky, což přineslo částečné oživení hry. Ve 23. minutě je ale rychle zchladil svou druhou brankou Kotásek, jenž překonal Chvátala blafákem. Paradoxně nejnebezpečnější byl útok složený z osmnáctiletých mladíků Konečného, Bolfíka a Zháňala, který také vstřelil jedinou branku domácích v tomto utkání. Jen půl minuty po třetí brance Přerova dorazil Zháňal se štěstím puk k tyčce, zatímco Bolfík se staral o závar na brankovišti.

„Není přece normální, aby tým táhli ti nejmladší hráči. Od nich se ty branky nečekaly. Zato ti tradiční tahouni dneska nebyli vidět. Hrůza byl dneska po nemoci a jeho výkon nebyl stoprocentní, Erik Novák, Paško nebo Barták byli směrem dopředu skoro neviditelní. Nejhorší je, že to je už poněkolikáté,“ krčil rameny Nohel. Po vstřelené brance se Lvi zvedli, jejich šance však zůstaly nevyužity. Nejprve ztroskotali na jistém Cihlářovi Fiedler s Jiřím Novákem, o něco později tečoval Kuriál Hrůzovu střelu jen těsně nad břevno hostující branky.

Ve třetím dějství zase tempo domácích opadlo. Útokům Lvů chyběla nápaditost a přihrávkám zase přesnost. Pro vývoj zápasu byla osudná 53. minuta, ve které nejprve z úhlu propálil Chvátala Kolář a jen o necelou minutu později Kočáry po přihrávce zpoza branky vymetl šibenici. Zápas už se poté pouze dohrával, Břeclavi už nebyla přána ani kosmetická úprava výsledku, přestože šance na ni ještě měli. „Po zápase by se nemělo nic unáhleně rozhodovat, ale je dost možné, že dnes si to v kabině s kluky vyříkáme a asi nastane i nějaké zemětřesení,“ nastínil Nohel možnost, že do středeční utkání s Novým Jičínem už někteří hráči nevyjedou.

HC Břeclav – HC Zubr Přerov 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky:
24. Zháňal (Bolfík, Konečný L.) – 2. Kotásek (Hanák, Osina), 16. Ditrich (Kolář, Sedlák), 23. Kotásek (Hanák), 53. Kolář (Sedlák, Vlček), 53. Kočara (Kotásek, Osina)
Vyloučení: 5:8 Využití: 0:1
Rozhodčí: P.Humpolíček – M.Černý, P.Kříž
Diváků: 300
Poměr střel: 27:29
Nejčastěji střílející hráč BV: Rajnoha, Škápik, Dora a Nedvěd po 3

HC Břeclav: Chvátal – Dora (A), Rajnoha, Svoboda, Vozdecký, Škápik, Nedvěd, Novák J. – Hrůza ©, Bolfík, Zháňal, Grmela, Kuriál, Barták, Fiedler, Paško, Novák E., Čikl, Konečný L.
HC Zubr Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek ©, Ferenc, Osina, Vlček (A), Novajovský, Pírek – Sprušil, Sedlák, Kolář, Kočara, Hanák (A), Kotásek, Kohút, Ditrich, Menšík, Kundrátek, Palička