Zdravotníci z tohoto centra, kterých je v České republice téměř padesát, se snaží o co nejrychlejší účinnou pomoc. Čas je při cévních mozkových příhodách klíčový. „Dlouhodobě je naše iktové centrum mezi nejlepšími v republice. Díky patří všem, kteří se na urgentní péči o pacienty podílejí,“ informoval o novince z nemocnice její ředitel Petr Baťka s tím, že toto ocenění získalo v Česku jen dvacet dalších míst.

Iktová centra organizace hodnotí na základě několika kritérií kvality péče. „U nás se ni se podílí kolektiv odborníků neurologie, radiologie, urgentního příjmu, rehabilitace a logopedie. Dosažené ocenění oceňuje naši kvalifikovanou práci a vzájemnou spolupráci,“ sdělila primářka neurologie Zdena Bajková, která cenu pro nemocnici ve Francii přebírala.

Dopravní nehoda dvou dodávek v břeclavské části Poštorná si vyžádala dvě zranění. Ilustrační foto.
Nejkritičtější místa v dopravě na Břeclavsku? Křižovatky v centrech měst

Upozornila, že Angels iniciativa je nezávislý a neziskový projekt zaměřený na kvalitnější péči, který podporují mezinárodní organizace. Posláním je zvýšit počet pacientů léčených ve specializovaných nemocnicích s iktovými centry a zlepšit kvalitu jejich léčby. Podle zdravotníků je v praxi v případě cévní mozkové příhody naprosto zásadní okamžitá pomoc. Stěžejní je rychlé rozpoznání problému a zajištění potřebné péče.