Aktuálně je živo především na stavbě cyklostezky z Poštorné ke Včelínku. „Hrubé práce jsou hotové, pokud počasí dovolí, položíme asfalt,“ okomentoval místostarosta města Jakub Matuška.

Břeclavští nyní také jednají s majiteli sousedních pozemků. Kvůli výsadbám. „Cyklostezku bychom chtěli z jižní strany odstínit. Přibýt by mohly desítky stromů,“ doplnil Matuška s tím, že cyklostezka povede od zastávky v Hlavní ulici ke stavidlu v Poštorné.

Mostek nad dálnicí D2 mezi Podivínem a Velkými Bílovicemi denně využívají stovky cyklistů i pěších. Státní silničáři kvůli jeho špatnému technickému stavu podali návrh k demolici.
Vlastníkem nadjezdu nad D2 na Břeclavsku mají být silničáři, ti se brání

Vedení města současně pracuje i na další etapě cyklostezky podél společnosti Gumotex v Bratislavské ulici. „Vzniká zde sdružený prostor pro pěší a cyklisty, záliv pro autobus a parkovací stání pro kamiony, které chceme vytěsnit z ulice Mládežnické, kde otravují ovzduší okolním domům,“ představil místostarosta.

Pokud vše půjde, jak má, hotovo by mohlo být do konce roku. „Prvotně se řeší chodník, aby lidé nechodili po silnici,“ zdůraznil Matuška.

Jihomoravský hejtman Jan Grolich předal ve středu při generální audienci papeži Františkovi kříž vyrobený z trámů poničeného novoveského kostela.
Dar pro papeže: kříž z trámů kostela, který na jihu Moravy zničilo tornádo

Město nyní řeší s krajem také pokračování cyklostezky ve směru na Kostice a Lanžhot. „Zde jsme však v konfliktu s obchvatem města. Řešíme proto alternativní trasu a vyjednáváme s Ředitelstvím silnic a dálnic a s obcemi, co dál,“ připomněl místostarosta.