„Přivezli jsme první místo za choreografii Kuchtíci a druhé za skladbu Ferda a Ferda. V tomto případě nám uniklo vítězství o jeden bod. Bohužel nás porazila skupina, která nám to nandala i v květnu na světovém šampionátu. Jejich choreografie je opravdu super," přiznala vedoucí E.M.Dancers Eva Blažková.

Třetí místo přidaly juniorky se skladbou Baskeťačky.

Taneční studio N.C.O.D. pod vedením Lenky Žůrkové dodalo ke sbírce od E.M.Dancers další tři bronzové příčky. V dětské věkové kategorii za skladbu Scream and shout a v hlavní věkové kategorii za A little BIG mix.

„Největším překvapením byly tentokrát seniorky. Ty si odbyly svou premiéru a hned přidaly další bronz za skladbu Wings," pochlubila se Blažková.

Z posledního poháru se radovaly obě skupiny společně. Choreografií Pán prstenů porazily celkem osm tanečních souborů a tím přidaly další zlato.

Mezinárodní soutěže se zúčastnilo celkem osmačtyřicet tanečních souborů z celého Slovenska. Na pódiu se za sobotní den vystřídalo kolem tisíc dvě stě tanečníků všech věkových kategorií. „Nutno dodat, že každá disciplína byla obsazená osmi až dvanácti soubory," doplnila vedoucí.

Obě břeclavské skupiny nyní fanoušci mohou vidět i naživo. Představí se v pohádkové taneční show Popelka na motivy americké kreslené pohádky. Vystoupí také taneční skupina M-Style z Třebíče a herci z břeclavských divadelních souborů Břetislav a Regina.

Výtěžek z akce pomůže dětem z břeclavského denního stacionáře Utilis, které se představí v roli myšiček. A to první prosincové pondělí od čtyř a šesti hodin odpoledne a o den později v půl šesté odpoledne v kulturním domě Delta v Břeclavi.