„Pilujeme ještě návštěvní řády tak, abychom první školní hřiště mohli zpřístupnit všem zájemcům,“ prozradil. Prvním hřištěm, na kterém si lidé budou moci zasportovat, bude to u Základní školy Slovácká.

Další musejí nejprve projít opravami. Kompletní obnovu připravuje radnice pro sportoviště u takzvané žluté školy. „To je ve velice špatném stavu a zcela nevyhovující. Již toto jaro začneme se stavbou hřiště nového. Investice to bude ve výši asi deseti milionů korun,“ sdělil Zemánek s tím, že sportoviště by žákům Základní školy Kupkova i veřejnosti mohlo sloužit od začátku nového školního roku.

Petra Kuchyňková z Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity
Odbornice z Brna: Oligarchové inovace nechtějí, současné Rusko jim vyhovuje

Podobný scénář má břeclavská radnice připravený i se sportovištěm u Základní školy Na Valtické. „Nové hřiště máme v plánu vystavět vedle cyklistického oválu, který zde chtějí zbudovat cyklisté. S obnovou hřiště, které je také naprosto nevyhovující, bychom rádi začali v tomto roce. Aktuálně se vypracovává projektová dokumentace,“ uvedl místostarosta.

V případě tohoto hřiště počítá vedení města s náklady ve výši až čtyřiapadesáti milionů korun. „Budeme se snažit najít vhodný dotační titul. Hřiště je však natolik důležité jak pro školu, tak i pro veřejnost, že pokud se nám to ale nepodaří, jsme ochotní zaplatit rekonstrukci i z vlastních peněz,“ poznamenal Zemánek.

Vzniknout mají i dvě nová multifunkční sportoviště s umělými plochami. První z nich se bude nacházet ve Staré Břeclavi v areálu na Pastvisku. „Totéž pak vznikne na fotbalovém hřišti v Charvátské Nové Vsi. I zde počítáme s vybudováním multifunkčního hřiště, které by sloužilo jak Sokolu, tak i veřejnosti,“ řekl místostarosta.