„Myslím si, že je to výborný nápad. Moc se mi líbí. Dlouho jsem byla mimo republiku a přišla jsem se podívat na babičku, která zpívá,” říká například Blanka Jakubčíková, jež v rukou drží syna Matyase.

S úderem šesté hodiny, se všemi zapojenými městy a obcemi rozléhá koleda Nesem vám noviny. Povinnými jsou rovněž Narodil se Kristus pán a Půjdem spolu do Betléma. Tři písně tak v jeden den a jeden čas spojily celou zem.

Asi stovka Brumovických v hloučku kolem doprovázejících kláves ale pokračuje dál. Na seznamu mají celkem deset skladeb. Zpívají je děti, lidé ve středních letech i penzisté. Bez rozdílu. Vánoční atmosféru u mnohých dotváří zapálené prskavky.

„Kvůli zpívání se nám podařilo také změnit čas mše, která se měla konat také vše,” tvrdí starosta Antonín Košulič. Brumovičtí se u nazdobeného stromu v centru obce schází každoročně. Aby se však mohli zapojit do celorepublikové akce, posunuli pravidelné setkání o týden dříve.

„V tuto dobu už atmosféra blížících se Vánoc v obci sálá. Díky zpívání se lidé naladí,” nechala se před pár dny slyšet ředitelka brumovické základní školy Marie Michnová.