O tom, že se to Michaele Raddové, Kristýně Klepáčkové, Filipu Jandorovi a Vlastimilu Krmíčkovi podařilo na výbornou, svědčí i skvělé třetí místo.

„Hodonínského finále se zúčastnilo pětadvacet nejlepších obchodních akademií z České republiky. V prvním kole měli studenti za úkol zpracovat studii na téma Jednodenní tematický výlet do našeho města. Na základě výsledků jsme pak postoupili do finále. Jeli jsme tam jako vítězové prvního kola a věděli jsme, že máme o několik bodů navíc,“ popisovala zástupkyně ředitele břeclavské obchodní akademie Jana Dyčková.

V první části finále se soutěžilo ve znalostním testu. Tam se studenti propadli až na desáté místo. „Měli jsme obavy z výsledku testu a nakonec se ukázaly jako oprávněné,“ krčila rameny Dyčková.

Poté si čtveřice maturantů z pěti nabízených vylosovala téma Školné na vysokých školách – ano či ne? „V časovém limitu třiceti minut jsme jej zpracovali a následně deset minut prezentovali. Tento úkol jsme zvládli opět na výbornou,“ usmívala se zástupkyně ředitele s tím, že nakonec tým z její školy vybojoval zaslouženou třetí příčku.

„Podařil se nám nejlepší výkon školy v této soutěži. V roce 2007 skončilo družstvo naší školy na pátém místě,“ netajila radost Dyčková.

Ta by budoucím členům ekonomického týmu doporučila, aby si věřili a šli za svým cílem. „Je důležité uvědomit si, že nejde pouze o odborné znalosti nabyté při studiu ve škole,“ podotkla.