Podle šéfa regionálních silničářů Ladislava Hádlíka by práce za desítky milionů korun měly začít ještě v tomto měsíci. „Bude tam kompletní oprava včetně vybagrování. Práce jsou rozdělené na několik etap. Ze začátku využijeme semafory a objízdné trasy. Konec silnice směrem na Milovice vybraná firma udělá za zcela uzavřeného provozu. Dokončení je v plánech v pololetí příštího roku, firma by to však chtěla stihnout ještě letos," sdělil Hádlík.

Případnou komplikací se mohou stát ujíždějící svahy, které Bulharské trápí právě v místech směrem na Milovice. Situací se hodlá zabývat geolog. Osička ale v rozhovoru pro Břeclavský deník ujistil, že opravy by to zpozdit nemělo. Začnou totiž na druhé straně ze směru od Lednice. „Stav těch svahů je ještě horší, než silnice. Je to za pět minut dvanáct. Požádali jsme o dotaci z Evropské unie, uvidíme, jak to dopadne. Pokud přijde zamítavé rozhodnutí, budeme hledat jinou cestu," zmínil starosta. V případě souhlasného razítka by sanace měla začít ještě letos.

„Lidé už na obě události čekají dlouhé roky," poznamenal Osička.

V pracovních dokumentech silničářů však zdaleka nefigurují pouze Bulhary. Hádlík tvrdí, že na většině cest břeclavského regionu již zmizely proklínané výtluky. „Myslím si, že nejhorší úseky už máme. Ještě se samozřejmě sem tam nějaký výtluk objeví, do konce května by však už mělo být hotovo. To co zbylo, by už nemělo ohrožovat provoz," nechal se slyšet Hádlík.

Opravená je například ještě nedávno hojně kritizovaná silnice mezi Podivínem a Lednicí. Ve středu údržbáři látali také díry na spojce Břeclav – Hustopeče.

Naděje svitla i Tvrdonickým. Na posledním setkání starostů s krajskými radními, kteří zasedli v okresním městě, se hlasitě ozval první muž Tvrdonic Zdeněk Tesařík. Po správcích cest žádal opravu silnice třetí třídy, jež vede do Břeclavi. „Tíží mě zejména kamionová doprava, protože jde skutečně o jedinou cestu, jak se tam od nás lze dostat," posteskl si tehdy Tesařík.

Ačkoliv Hádlík větší opravy vyloučil, v pátek připustil, že by se měly dostat do seznamu. „Musím uznat, že měl pan starosta pravdu. Minulý týden jsem se tam byl podívat, stav je dost mizerný. Budeme muset připravit investiční záměr a postupně to dostat do plánů oprav," uvedl Hádlík.

Tvrdoničtí rozhodnutí přijímají s povděkem.

„Určitě je to dobře, cesta je opravdu špatná. Stěžuje si na ni spousta lidí, lepší stav rozhodně uvítají," oznámila například Klára Kosíková z jednoho z tvrdonicích penzionů a vinařství.