„Jednou k nám pán dokonce přivezl i pštrosa. Tak jsem se o něj s láskou postarala. Je to ale někdy pořádná dřina. O zvířata se musíte starat od časného rána až do večera,“ stěžuje si na oko jednašedesátiletá majitelka hotelu.
Energická žena je psími plemeny všeho druhu doslova posedlá. „Máme pejsky moc rádi. Manžel před lety skončil na statku, já zase odešla z kanceláře. Začátky ale nebyly úplně jednoduché,“ přiznává.

K útulku, k němuž časem přibyl i psí penzion, manželům dopomohl velký kus náhody. „Jedna stará a nemocná paní k nám odložila pudlíčka Ajdu. Pak o nás hezky poreferovala známým a první zákazníci se jen hrnuli. Měli jsme plnou zahradu psů a koček,“ říká usměvavá seniorka.
Zvířecí hotel funguje už roku 1996 na plné obrátky. „Máme pořád zákazníky. Každý den dáváme dobrou noc alespoň dvěma pejskům,“ chlubí se hrdá provozovatelka penzionu, která své nocležníky čas od času i rozmazluje.

„Samozřejmě se s každým pejskem na úvod seznámíme. Takže víme, jestli rád aportuje, hraje si s pánovým tričkem nebo dovádí s míčkem. Vždy máme přesně poznačeno, co majitel u svého zvířete vyžaduje. My pejsky standardně češeme a chodíme s nimi na procházky,“ líčí vášnivá milovnice zvířat.
Bez cizí pomoci by se hotel obešel jen stěží. „Pomáhají nám známí. Teď k nám už jistou dobu jezdí čtyři rodiny s dětmi. Přivezou si jídlo, pití, nářadí a pomáhají s opravami. Vždycky u nás stráví celý den,“ pochvaluje si hoteliérka.

Nunvářová je ale také zachránkyně psích životů. „Jednou se nám stalo, že labrador tak vášnivě vítal svého pána, že zkolaboval. Bylo totiž příšerné vedro. Já jsem mu však dala masáž srdce a všechno dobře dopadlo,“ usmívá se.