Brzkému burčákovému termínu se podle něj podivují zejména turisté z Čech. „Mnozí si myslí, že burčák je pouze při vinobraní. Další se zase ptají, zda je z jablek. Není," ujišťoval muž.

Podobně mluvil také jeho syn. „Stále se najdou pochybovači, ale za ta léta už jsem si na to zvykl. Takhle to asi zůstane, údiv přetrvá. Letos jsme s prodejem začali stejně jako vloni, předtím to bylo 
o něco později. Vždy záleží na stavu hroznů, kontroluju je každý den. Pochází z mých vinohradů," sdělil Machuča mladší.

Kromě Apolla lze vzorek rané odrůdy Irsai Oliver ochutnat také poblíž Sedlece. Cena za litr je stejná jako loni: šedesát korun. „Zájem lidé mají. Kdyby to bylo naopak, nedělali bychom to," zmínil valtický vinař.

Začnou kontroly

Prodejci mohou burčák nabízet od patnáctého srpna. Podle dostupných informací je Břeclavsko na jižní Moravě zřejmě prvním regionem, kde jej lze oficiálně zakoupit. „Dosud jsem nezahlédl jediného prodejce," přikývl výkonný ředitel vinařského svazu Martin Půček. Vzápětí doplnil: „Už jsem ale viděl reportáž ze sklizně, teplo s hrozny pohnulo. Rané odrůdy zrají."

Miloslav Machuča starší nabízí plastové láhve naplněné burčákem na břehu rybníku Apollo mezi Břeclaví a Lednicí.

To potvrdil rovněž velkopavlovický vinař Martin Zborovský. Kolik burčáku společně s kolegy letos udělá, netuší. Záleží na poptávce. První ochutnání bude možné koncem příštího týdne. „Hrozny ve vinici pomalu dozrávají," poznamenal Zborovský.

Bobule jsou ve srovnání 
s minulými léty drobnější; kvůli dlouhodobému suchu jim chybí voda. Množství plodů je ale dostatečné. „Když se nenalily doteď, už to nedoženou. Budou tedy mít nižší váhu. Chuť však bude dobrá. Oproti loňskému roku, kdy hrozny hnily, jsou zcela zdravé," hodnotil Zborovský.

Na kontrolu kvality a složení burčáku se připravují zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Do terénu vyrazí v nejbližších dnech. V případě zjištění závažného prohřešku mohou být pokuty pro některé až likvidační. „Horní hranice je pět milionů korun, výjimkou ale nejsou částky v řádech sta tisíc korun," oznámil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Kontroloři začnou s odebíráním vzorků burčáku i částečně kvašených moštů. Na výsledky je třeba počkat. „Proces zakončený analýzou trvá čtyři až šest týdnů. Až poté se ukáže, zda jsou použité hrozny z Moravy, což je pro burčák podmínkou. Zjištěné problémy pak míří ke správnímu řízení," dodal Kopřiva.