Děti z mateřských a základních škol či zájmových kroužků předvedou různá představení od čtyř hodin odpoledne na hlavním pódiu. „Od sedmi hodin večer potom vystoupí místní kapely Pool Litters a Na2fáze," uvedla za pořadatele Jana Hrádková.

V pátek vypuknou oslavy naplno. V šest hodin večer otevřou na náměstí a v nejbližším okolí mázhausy, kde budou nalévat červený i bílý burčák. Odvážnější mohou obejít všech patnáct stanovišť. „Na každém si mohou za dvě deci vypitého burčáku vyžádat razítko do Burčákového pasu," upozornila Jana Rozková z Hustopečského zpravodaje. Za vyplněný pas si pak mohou odnést z turistického informačního centra nějaký suvenýr.

Připravená jsou trička, plátěné tašky a butony s trefnými nápisy a k tomu ladící hustopečské hrnky a propisky.

Ve večerních hodinách rozzáří nebe ohňová show a pátek zakončí koncert známé zpěvačky Lenky Dusilové.

Středověký jarmark přivítá domácí i hosty od sobotních devíti hodin ráno. Chybět nebudou ukázky tradičních řemesel, děti se mohou podívat do zvěřince a rodiče se posilnit chutnými pokrmy a nápoji.

POMOC NADACI

Středověká hudba Bakchus, historické tance a zasedání Burčákové unie i takový bude sobotní dopolední program. V pravé poledne pak začne hrát Švejk Band, následovat bude folklórní pásmo a patnáct minut před druhou hodinou projde městem očekávaný historický průvod.

V odpoledních hodinách je připravené také pásmo s názvem Laškovně i vážně o víně a historii a koncerty kapel Junior Band Pohořelice a Fojti. Známý písničkář Jaroslav Uhlíř vystoupí na pódiu patnáct minut před devatenáctou hodinou a letošní Burčákové slavnosti završí v devět hodin večer koncert kapely No Name.

Součástí slavností bude letos i charitativní bazar kabelek. „Prodávat je budeme v pátek i v sobotu na náměstí. Výtěžek z charitativního bazárku poputuje Nadaci pro transplantace kostní dřeně, která zajišťuje finanční krytí testování nových potencionálních dárců kostní dřeně," řekla Hrádková.

Ani na děti letos pořadatelé nezapomněli. Na parkovišti u Staré pošty bude dětská scéna s historickým kolotočem, provazovým žebříkem, pohádkami, kouzelníkem a mnohém dalším.

Malá scéna s rytíři, dobovou hudbou a s flašinetáři je připravená pro všechny, kteří mají radši komorní atmosféru, na nádvoří domu U Synků. O zábavu se také postará rok od roku více oblíbená soutěž ve válení beček.

Kdo vyrazí do Hustopečí autem, může zaparkovat v ulici Hybešova u polikliniky, v ulicích Tyršova a Šafaříkova. Dále v okolí sportovního areálu města či v ulici Žižkova u Penzionu a u vlakového nádraží.