Redaktorce Deníku Rovnost si postěžovala, že na penzion a jeho klienty prý nikdo moc nemyslí. „Každý si stěžuje, že se mu tady něco nelíbí. Jenže nikdo nic nahlas neřekne. Nevím, čeho se bojí,“ nechala se slyšet.

Vadí jí ne příliš důkladný úklid, nepříjemný zápach na chodbách, ve výtazích či zašlá okna a vstupní dveře. „Máme tady navíc hrozné vlhko. Jak vypadal můj byt, když jsem se sem stěhovala, to si nikdo neumí představit,“ vyprávěla Hyklová, původním povoláním radiotelefonistka u hasičů.

Objekt čítá jednaosmdesát nájemních bytů. Jeho správcem je nedaleký Domov seniorů Břeclav. Žádnou sociální službu zde ale neposkytuje. „Obyvatelé penzionu jsou v režimu nájemníků. Před uzavřením smlouvy vyžadujeme lékařské potvrzení, že je nájemce je schopen samostatného bydlení. V případě potřeby péče či dopomoci můžou oslovit jakoukoliv terénní pečovatelskou službu,“ okomentoval ředitel domova David Malinkovič. Tvrdí, že s obyvateli vedení domova komunikuje a pomáhá jim při řešení jejich životních situací.

Zemřel Jan Kostrhun.
Zemřel spisovatel Kostrhun z Podivína. Bylo mu 79 let

Vyjádřil se i ke zmiňovanému požáru. „V bytě nájemnice, kde se vznítilo sádlo při škvaření, jsme nechali nainstalovat autonomní signalizaci požáru,“ podotkl Malinkovič.

Dům je podle něj bezpečný a není třeba jakýchkoli obav. Celá budova nyní prochází postupnou rekonstrukcí.

Dům je podle něj bezpečný a není třeba jakýchkoli obav. „Objekt je vybavený třemi schodišti a čtyřmi východy, pravidelně provádíme veškeré revize,“ uklidnil. Zmínil také, že harmonogram úklidu je zde nastavený jako v každém jiném nájemním domě.

Nikolčičtí školáci od loňska cvičí v zrekonstruované moderní tělocvičně.
Nová podlaha, osvětlení i šatny. Opravu tělocvičny vzali Nikolčičtí z gruntu

Celá budova nyní prochází postupnou rekonstrukcí v několika etapách. „V současné době modernizujeme sociální zázemí v šestadvaceti bytech,“ sdělil Malinkovič.

Ne všichni obyvatelé penzionu jsou nespokojení. „Žiji tady dvacet let. A vůbec na nic jsem si dosud nestěžovala. Někteří tady bydlí krátce a stěžují si na vše,“ utrousila jedna z obyvatelek penzionu na dotaz redakce Deníku Rovnost. Představit se však odmítla.