Až o třicet procent nížší ceny městských bytů na středečním zasedání schválili břeclavští zastupitelé.
Kromě dodatku, že odkoupit byty mají pouze jejich současní nájemníci, totiž navrhli snížení technického koeficientu, který má nyní u mnoha bytů hodnotu 1,15. V takových případech by se podle zastupitele Luboše Krátkého, který se prodejem zabývá, mohl koeficient snížit na 0,85.

„Cena bytů se tak sníží klidně o třetinu. To, myslím, je přijatelné pro všechny,“ sdělil Krátký. Ani tak se ale návrh nedočkal docenění ze strany nájemníků. „Je to moc. Proč byty musíte prodávat přes realitní kanceláře a ne přes majetkový odbor? Takto nás jenom zatěžujete dalšími a dalšími poplatky. Navíc je to neprůhledné a nevím, proč by měli byty prodávat zastupitelé ve svých realitkách. To je pak jasné, že se nám to budou snažit prodat co nejdráž,“ postěžovala si jedna z nájemnic.

Starosta Dymo Piškula se jí vše snažil vysvětlit. „Už několikrát jsem slyšel, že to zadáváme svým kamarádům, ale tak to rozhodně není. Zadali jsme to několika realitkám, aby k takovýmto spekulacím dojít nemohlo. Myslím, že prodej prostřednictvím realitních kanceláří bude profesionální a je to tak určitě správné,“ řekl…

 

Více v Břeclavském deníku v pátek 7. prosince