V historické budově má nově vzniknout knihovna a galerie výtvarného umění. O tom, kdy přestavba začne, hodlá nyní starosta jednat se zastupiteli. Zatím jsou totiž podle něj dotační možnosti nulové.

Náklady budou v řádu desítek milionů korun. „Může se stát, že přeměnu budeme platit z vlastního rozpočtu. Budu se snažit dát do příštího rozpočtu takový objem peněz, abychom alespoň část prací zvládli už příští rok,“ sdělil Koštial.

Opoziční zastupitelka za ČSSD Sylva Chludilová však není přesvědčená o nutné potřebě galerie výtvarného umění pro město.

Naopak vidí jiné priority. „Knihovna si zaslouží větší prostor, ale myslím si, že bychom se měli věnovat hlavně jiným věcem. Například dopravní situaci, která je ve městě hlavně přes léto šílená. Parkovací místa už jsou nedostačující. Mikulovští chtějí i krytý bazén. Měli bychom pro něj hledat prostory,“ myslí si Chludilová, která je sama majitelkou galerie.

Bývalá zbrojnice čeká na své využití už několik let. V minulosti ji vedení města marně nabízelo k prodeji. Měla tam být farmářská tržnice nebo muzeum totality. O budoucnosti rozhodovali i lidé v referendu.