Zchátralá budova v ulici Národních hrdinů je od prosince na prodej. Za téměř dva a půl milionu korun ji nabízí Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, jenž nyní dvoupodlažní dům vlastní. Zájemci mohou posílat nabídky až do čtrnáctého ledna. „Myslím, že má cenu stavebního místa. Viděla jsem nějaké fotky vnitřku budovy a vypadá hodně zchátrale," řekla Maděřičová.

Podle ní by se do bývalého EmM klubu musely investovat další miliony. Dům totiž nemá vyřešený systém vytápění a ohřevu vody. Zcela chybí topná tělesa. A případná demolice by stála také nemálo.

I tak zůstává Maděřičová optimistkou. „Je to smutné, ale každopádně vidím jako pozitivní věc, že se s tím domem konečně něco děje. Ten, kdo ho koupí, si s ním snad poradí," věří žena.

Město nemá zájem

Budova v minulosti sloužila 
k pořádání různých kulturních akcí, zejména koncertů nebo diskoték. Posledních deset let však zůstala bez využití. Město nemá o její odkoupení zájem. „Byla by to velká zátěž. Doufám ale, že se najde vhodný zájemce, který přistoupí k opravě budovy, aby nehyzdila centrum města," vyjádřil se již dříve břeclavský místostarosta Milan Vojta.

Někdejší kulturní centrum před lety připadlo sdružení Česká komora. Její vedení se zavázalo, že bude nadále nabízet programy především pro mládež. Nestalo se. Dům chátral, až se dostal do dnešního stavu připomínajícího ruinu. Okresní soud proto rozhodl, že se majetek vrátí státu.