Investorem je břeclavská společnost Slovan Develop. „Budovu hodláme kompletně zrekonstruovat a využít ke komerčním účelům," vzkázal Břeclavskému deníku Rovnost jeden z jednatelů společnosti Michal Stehlík.

1,75milionu korun. Zhruba za takovou částku koupila bývalý EmM klub společnost Slovan Develop od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Změnu vlastníka vítá i vedení Břeclavi. „Budeme jenom rádi, pokud nový majitel budovu opraví, vznikne tam něco smysluplného a z města zmizí další pomníček. Vzhlížejme ke světlým zítřkům," řekl místostarosta Zdeněk Urban.

Zároveň si myslí, že nové vlastníky nečeká v budoucnu nic jednoduchého. „Oprava bude sama o sobě asi náročnější. I vedlejší dům jeho majitelé přestavovali ve stísněných podmínkách," zmínil Urban.

Pro někdejšího provozovatele areálu Luďka Kabelku, který dnes spravuje břeclavské kino, je koupě bývalého EmM klubu překvapením. „Budova je v dost havarijním stavu. Za skoro patnáct let, co se tam nic nedělalo, spousta věcí zchátrala. Elektřinou počínaje a interiérem konče. Nevím, jestli by nebylo lepší ji zbourat a postavit nový dům," přemítal Kabelka.

Ten nyní nechce příliš spekulovat nad tím, k čemu by mohla budova v budoucnu sloužit. „V Břeclavi vítám každou iniciativu, která směřuje k tomu, že se bude něco kulturního dít. Na druhou stranu fakt, že to někdo koupil, ještě nedává směr, že se tam bude kultura opět dělat. Může tam být cokoliv," doplnil provozovatel kina.

Budova v minulosti sloužila k pořádání různých kulturních akcí. Před lety připadla sdružení Česká komora. To se zavázalo, že bude nabízet programy především pro mládež. Nestalo se. Dům chátral až do dnešního stavu. Okresní soud proto rozhodl, že se majetek vrátí státu. Úřad nakládal s majetkem od loňského jara, do prodeje jej dal loni v prosinci. Město o odkoupení nemělo zájem.