Baránek tvrdí, že je nevinný. „Stranu soukromníku České republiky i dnešní koaliční spolupráci se Svobodnými považuji za své dítě a nepřipustím, aby jí bylo ubližováno kvůli mé osobě. V dnešní době politické arogance, kdy různí politici odmítají přijmout svou politickou odpovědnost, jsem přijal toto zásadní rozhodnutí, aniž bych byl k němu kýmkoliv tlačen," uvedl Baránek

Poté doplnil, že se s odsouzením nehodlá smířit a nevinnu hodlá dokázat prostřednictvím dovolání. Chce také dosáhnout zveřejnění všech odposlechů, které při procesu sloužily jako důkaz. Baránek věří, že díky tomu očistí své jméno. Případ nazývá cíleně vyvolanou mediální kauzou.

Odposlechy zaznamenaly hovory několika lidí – mezi nimi právě i břeclavského podnikatele. Skupina označovala cigarety jako fotbalisty. Soud poté neuvěřil Baránkovým argumentům, že jako hráčský agent skutečně mluvil o fotbalistech. V takovém případě by totiž mimo jiné domlouval jejich vývoz do Vietnamu a zjišťoval, zda se všichni vejdou do auta.

Podle pravděpodobné dvojky na společné krajské kandidátce Radka Rabušice nemá změna ve vedení strany na volby na jižní Moravě vliv. „S jihomoravskou kandidátkou bych to vůbec nespojoval. Pana Baránka jsme tam neměli. Stejně tak ani v krajském vedení. Program i kampaň si tady děláme sami bez něj. Nemyslím si ani, že jeden člověk by byl tak nenahraditelný. Zvlášť při letošních volbách, kdy má každý kraj vlastní témata," reagoval Rabušic – rodák z Kostic a například bývalý fotbalista Poštorné či Zbrojovky Brno.

Členka Svobodných Terezia Išková připustila, že je situace u politických spojenců netěší. „Nemáme ale žádné nástroje, jak to ovlivnit. Našim kandidátům dáváme podepsat, že nebyli soudně trestaní. Tím předcházíme tomu, že by to před námi někdo tajil," narážela Išková na informaci, že Baránek o svém již šestém trestu nejprve mlčel.