Za vyřešenou pokládá bývalý místostarosta Břeclavi Martin Radkovič (Pro Region) otázku odměny, kterou získal jako uvolněný funkcionář města od společnosti Teplo. Tedy firmy, kterou zřizuje město. Více než šedesát tisíc korun, na které neměl podle zákona o střetu zájmu nárok, již vrátil. S původní informací přišel deník Právo.

O případ se nyní zajímá hospodářská kriminálka. „Byli jsme na to upozornění, takže tuto záležitost prověřit musíme. Více poznatků bychom mohli mít v následujících dvou až třech týdnech. Poté se rozhodne, zda dojde k vyšetřování nebo ne. V době prověřování více informací zveřejňovat nebudeme," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Na pochybení upozornilo nynější vedení okresního města. Podle informací Břeclavského deníku ale vyvázne bývalý místostarosta pravděpodobně bez postihu. Policisté se nejspíš případem hlouběji zabývat nebudou. Radkovič v tomto směru nečelí ani žádné žalobě. Zprávy o podaném trestním oznámení včera vyvrátila policie i státní zastupitelství v Břeclavi.

„V okamžiku, kdy byly kritizovány odměny současných jednatelů Tepla, nechali jsme si zjistit, jaké odměny dostávali předchozí jednatelé. Byly srovnatelné. Navíc vyšlo najevo, že byla vyplacena odměna uvolněnému zastupiteli. Věc jsme nechali vyřešit současné vedení Tepla, trestní oznámení z naší strany nepadlo," sdělil starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD).

Jednatel společnosti Teplo, která zajišťuje vytápění pro řadu domácností v okresním městě, Pavel Rouček (Perspektiva pro Břeclav), včera potvrdil, že neoprávněně vyplacené peníze jsou zpět.

„Pan Radkovič je vrátil na konci roku. Šlo o veškerou hrubou mzdu, kterou z Tepla dostával. S domluvou nebyl problém, co slíbil, to také dodržel. Pro mě jako hospodáře je případ uzavřený, žádná škoda nevznikla. Nyní je na městských právnících, co udělají," sdělil Rouček.

Radkovič je momentálně břeclavským zastupitelem za opoziční sdružení Pro Region, členem kulturní komise a také starostou Slováckého 
krúžku Charvatčané.

„Peníze jsem vrátil, je to pro mě uzavřená věc. V době, kdy odměnu navrhovala rada, jsem nevěděl, že je v platnosti novela zákona. Podobné případy se staly i jinde. Lidé se pak ale o peníze soudili a uspěli," reagoval zastupitel v telefonickém rozhovoru.

Radkovič se čelním představitelem města stal v únoru 2009. Zhruba o rok a půl později se přiznal, že padělal maturitní vysvědčení. V roce 2010 pak čelil trestnímu oznámení, podle něhož měl při podnikání poškodit jinou firmu. Nařčení odmítl.