„Čajárna funguje už zhruba rok. Pomohli nám ji zařídit Obecní úřad a Charita Břeclav, kteří jsou zároveň našimi přispěvateli. Doufáme, že se tak podaří naplnit hlavní cíl našeho projektu. To znamená, aby mladí lidé nenavštěvovali jen hospody a zařízení podobného typu. Spíš jde o to, aby se měli kde scházet, povykládat si a zpříjemnit si tak svůj volný čas. Pravidelně k nám chodí na čaj několik stálých mladých návštěvníků,“ vykládají nadšeně učitelé Nikolčické Základní školy Andrea a Jiří Slavíkovi.

V Oranžové Čajárně bývá otevřeno každých čtrnáct dnů v pátek, většinou od osmi do desíti hodin večer.
A co všechno Čajárna nabízí? Krom čaje a kávy i společenské hry všeho druhu, výtvarnou dílnu, hudební nástroje, televize s DVD, zkrátka téměř vše, co by mohlo mladé návštěvníky kulturně zabavit a ukázat jim, že na jižní Moravě nejsou jenom vinné sklípky.

I sami mladí přichází s různými nápady. „Sami si místnůstku pod dohledem vymalovali dooranžova – odtud pochází název Oranžová Čajárna,“ pochvalují si aktivitu mladých čajovníků a kafíčkářů manželé Slavíkovi a podivují se, že takových nealko podniků není v okolí víc.
Jaká je prognóza do budoucna, ukáže čas. Nicméně manželé Slavíkovi si myslí, že se navštěvovanost bude měnitv dalších generacích. „Máme taky program pro maminky a děti, který se jmenuje Hrčánek. Pomocí něj bychom chtěli děti učit se scházet se svojí generací už od malička.“

A tak, jak se píše na plakátu Oranžové Čajárny – prostor, kde jsi vítán, potkáš možná ty známé, až půjdeš někdy v pátek kolem, zastav se třeba i na chvíli, na čaj, na pokec, na hru s kamarády. Pro dobrou náladu a úsměv na tváři, můžeš zde prezentovat i své nápady…