„Znamená to pro mě takové malé zadostiučinění. VBřeclavi se film vůbec nepromítal. Taky mě mrzelo, že vinaři osnímek neprojevili vůbec zájem. Ani mi nepomohli, když jsem sháněl interiéry,“ posteskl si režisér Krajiny révového listu Michal Huvar. Dodal, že už je stím smířený. „Alespoň jsem jim ve Francii udělal reklamu,“ podotkl.

Je to již podruhé, co film oPálavě a olidech žijících svínem pod ní, získal zahraniční ocenění. Snímek, který vznikl na motivy téměř básnických próz Jana Kostrhuna, ve Francii zabodoval. Získal sympatie diváků idíky francouzské mutaci, okterou se vpražském studiu postarala pro Francouze téměř neznámá Chantal Poullain.

„Spolupráce sní, byla úžasná. Ikdyž to měla Chantal, těžké, zvládla všechno vpohodě. Francouzi byli nadšení,“ pochvaloval si režisér.

Úspěch moravského snímku vprovensálské oblasti blízko Cannes předznamenává izájem této oblasti ofilmařský um týmu lidí kolem Carpe diem. Vpříštím roce by se tam měl vypravit hned třikrát a pořídit dokumentární projekty pro francouzskou a německou televizi.

„Výhra nám otevírá cestu na francouzský imezinárodní filmový trh. Jsem samozřejmě strašně rád, že to všechno nakonec vyšlo,“ sdělil spokojeně Huvar.