Případ se stal v pondělí, celníci o něm informovali na konci týdne. Hlídka zastavila dodávku na dálnici D2 poblíž Ladné.

„Vozidlo za sebou táhlo ještě přívěs s další dodávkou. Kolegové nejprve prověřili řidiče a dopravní prostředky v databázích. Kontrolou pak zjistili, že osádku tvoří dalších pět osob, což bylo v rozporu s technickými parametry vozu a sedadlo do něj bylo zjevně dodatečně přimontováno,“ uvedla mluvčí celní správy Lada Temňáková.

Bára Korcová je žena činu. Místo podpatků a vysoké pozici na marketingu nazula růžové pantofle a otevřela hospodu.
VIDEO: Jako z Postřižin. Podpatky vyměnila za pípu, v Ladné si otevřela hospodu

Řidič podle ní tvrdil, že jde o přátele, kterým se rozbilo auto a on je nyní odtahuje do Německa. Při důkladnější kontrole se ukázalo, že v pojízdné dodávce bylo 576 litrů piva, více než 52 litrů tvrdého alkoholu a přes sedm a půl tisíce cigaret.

„Řidič nejprve tvrdil, že zboží patří i dalším cestujícím, ale jednoduchým ověřením, byl prokázán opak. Množství dalece převyšovalo limit pro osobní spotřebu a potřebné doklady pro převoz řidič neměl,“ upozornila mluvčí.

Zabavené zboží bude podle ní zlikvidované a muž za volantem zaplatí částku odpovídající spotřební dani.

Loni celníci na jihu Moravy při kontrolách v terénu zajistili 2 657 litrů piva, 1 412 litrů lihovin, 406 litrů vína, 2 649 litrů minerálních olejů a 799 840 kusů cigaret.