S výdaji za vyšší stovky korun musejí počítat rodiny, které se rozhodnou strávit horký letní den na některém ze šesti koupališť na Břeclavsku. Jejich provozovatelé v Břeclavi, Mikulově, Hustopečích, Březí, Horních Bojanovicích či Němčičkách oproti loňsku zvedli ceny. Návštěvníci si připlatí také za občerstvení. V cenách se promítá nárůst nákladů za vodu, elektřinu i plyn.

Mírné zdražení ohlásil i Josef Rous, který už sedmnáctou sezonu provozuje koupaliště v Horních Bojanovicích. „Nezdražovali jsme skokově, ale i u nás se odráží vyšší provozní náklady. Třeba dospělí si připlatí za celodenní vstup deset korun. Namísto osmdesáti tak letos dají devadesát korun,“ informoval Rous.

V zatopeném lomu na Janičově vrchu v Mikulově odstartovala letní koupací sezona. Poslední roky s omezením respektujícím tuto cennou přírodní památku a opět pod správou Romany Ertlové.
Mikulov a koupání v lomu? Lépe bez plavek. Prospívá to vodě a lidé si užijí víc

Kromě křišťálově čisté vody láká na příjemné posezení u bazénů a tradiční pokrmy. „Není třeba s sebou nic nosit. U nás si můžou lidé dát jak pizzu, tak i oblíbené langoše, hranolky, klobásy nebo třeba výborné víno a pivo,“ zmínil Rous.

Teprve se startem letních prázdnin se otevřou brány koupaliště v Březí na Mikulovsku. V době odevzdání článku nemělo vedení obce o výši vstupného jasno. „S otevřením počítáme prvního července. Uvidíme podle počasí. Na cenách jsme se ještě s radou nedohodli, ale předpokládáme, že trošku poskočí směrem nahoru. Přece jen musíme zohlednit inflaci a cenu energií a vody,“ uvedl tehdy starosta Miroslav Vymyslický.

Koupaliště v Břeclavi počátkem června

Zdroj: Deník/Iva Haghofer

S asi desetiprocentním zdražením musejí počítat i návštěvníci tamního baru, který v Březí provozuje Michaela Pešinová. „V nabídce máme veškeré rychlé občerstvení: hranolky, párky v rohlíku, smažák nebo langoše. K pití pak nabízíme čepované nápoje jako je třeba malinovka i pivo. Nechybí ani zmrzlina či cukrovinky,“ vyjmenovala Pešinová.

Vykoupat se už od poloviny června můžou taky plavci v Hustopečích. I na ně čeká mírné zdražení. „Vstupné vzrostlo o dvacet procent,“ sdělil správce koupaliště Aleš Proschek.

Už 1. června otevřelo svoje brány plavcům koupaliště v Břeclavi. Celodenní vstup vyjde dospělého na sto dvacet korun. Děti, důchodci nebo lidé s průkazkou zdravotního omezení zaplatí polovinu.

Provoz zrekonstruovaného mikulovského koupaliště Riviera loni stopla havárie strojovny, kterou zatopila voda. Po měsících oprav je konečně hotovo.
VIDEO: Opravené koupaliště v Mikulově otevře v závěru června, známe novinky

„Rodinné vstupné pro čtyřčlennou rodinu bude stát dvě stě šedesát korun. Vůbec nejvýhodnější jsou permanentky na patnáct vstupů. Jejich držitele vyjde jeden celodenní vstup při přepočtu asi na osmdesát korun, což je nejvýhodnější cena v širokém okolí,“ řekla mluvčí břeclavské radnice Ivana Solaříková.

Vykoupat se ve stávajících venkovních bazénech budou moci lidé ještě dvě letní sezony. Na září 2024 totiž radnice naplánovala jejich modernizaci. Hotovo má být v červnu 2025.

Co Mikulov?

S posledním školním dnem se před prázdninami otevře také koupaliště v Mikulově, které předloni prošlo kompletní rekonstrukcí za sedmdesát milionů korun a jen rok poté kvůli rozsáhlé havárii bazénové technologie opět osiřelo.

V provozu je už od 19. června i koupaliště v Němčičkách, které leží v těsné blízkosti nejníže položeného lyžařského vleku v České republice.

Zázemí plováren v Břeclavi je v bídném stavu, podívejte se

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Srovnání cen na Břeclavsku

Koupaliště v Mikulově

 • za celodenní vstupné zaplatí dospělí 170 Kč, děti a senioři 120 Kč, osoby se zdravotním omezením mají vstup zdarma
 • jednorázový odpolední vstup vyjde dospělého na 140 Kč, děti a senioři zaplatí 100 Kč
 • rodinný vstup, kdy se jde vykoupat jeden dospělý a jedno dítě, vyjde na 220 Kč, rodič se dvěma dětmi zaplatí 260 Kč, dva dospělí a jedno dítě pak 320 Kč a dva dospělí se dvěma dětmi 350 Kč

Koupaliště v Horních Bojanovicích

 • dospělí zaplatí 90 Kč
 • děti (do 15 let) a senioři zaplatí 60 Kč
 • rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti do patnácti let vyjde na 250 Kč
 • osoby se zdravotním omezením a děti do tří let jsou zdarma

Koupaliště Břeclav

 • dospělí zaplatí 120 Kč, po 16:00 pak jen 80 Kč
 • děti do patnácti let, studenti do šestadvaceti let, důchodci a lidé se zdravotním omezením zaplatí 60 Kč, po 16.00 pak jen 40 Kč
 • rodinné vstupné stojí dva dospělé se dvěma dětmi do patnácti let 260 Kč
 • děti do jednoho roku jsou zdarma
 • kondiční plavání je možné vždy první dvě hodiny a poslední dvě hodiny otevírací doby, dospělí zaplaté 40 Kč, snížené vstupné je pak 30 Kč pro děti do patnácti let, seniory, studenty a lidi se zdravotním omezením

Koupaliště Hustopeče

 • od pondělí do pátku si dospělí v červnu za vstup zaplatí 100 Kč, děti od šesti do patnácti let 60 Kč, děti do šesti let 20 Kč a důchodci 70 Kč
 • o víkendech vyjde jeden vstup dospělého na 130 Kč, děti do patnácti let 90 Kč, děti do šesti let 20 Kč a seniory 100 Kč

Koupaliště Němčičky

 • základní celodenní vstupné je za 100 Kč, po 14:00 zaplatí lidé 80 Kč a po 18:00 pak 50 Kč
 • děti do šesti let platí 20 Kč
 • děti od 6 do 15 let platí 70 Kč, po druhé odpolední 50 Kč a po šesté odpolední pak 40 Kč
 • slevu mají rodiny, dva dospělí a tři děti zaplatí za celý den 270 Kč, po 14:00 pak 210 Kč a 18:00 je vstup 140 Kč
 • individuální slevy mají i skupiny nad 15 osob

Koupaliště Březí

 • o nárůstu cen radní rozhodovali později