O uzavírce informovala mikulovská radnice. „V souvislosti s rekonstrukcí profilu vozovky v ulici Lormovo náměstí, budou od třináctého března do pátého dubna uzavřeny ulice Brněnská a Lormovo náměstí v úseku od křižovatky ulic Pavlovská a Kostelní náměstí po křižovatku ulic U Staré brány a Kozí hrádek,“ informoval Hynek Opluštil z mikulovského Silničního správního úřadu.

Vjet do Brněnské ulice budou moci pouze auta stavební společnosti. Během rekonstrukce vozovky bude firma provádět i nové napojení kanalizačního a vodovodního řadu v ulici Na Jámě, kde v současné době probíhá jejich rekonstrukce.

Uzavřena bude také Husova ulice a to těsně před křižovatkou s ulicí Lormovo náměstí. „Zde bude zřízena točna, aby se vozidla mohla vrátit zpět na Schärffovu alej. Aby nedocházelo k nadměrnému vjíždění na Husovu, bude do ní omezen vjezd pouze pro dopravní obsluhu, tedy vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby. Nebo také vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a auta, jež mají v místě bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost,“ upřesnil Opluštil.

Uzavírka se dotkne i autobusové dopravy, konkrétně linky číslo 585. Mimo provoz bude dočasně autobusová zastávka Pavlovská ve směru do centra a autobusová zastávka Pod Kozím hrádkem. „Autobusy veřejné linkové osobní dopravy budou jako náhrada zastavovat na zastávce Hliniště, případně 22. dubna,“ upozornil Hynek Opluštil.