Lokální opravy se dotknou Kostelního náměstí a ulice Alfonse Muchy. „Po kamerové prohlídce potrubí jsme zjistili, že některé části kanalizace jsou v horším technickém stavu. Abychom předešli do budoucna komplikacím, přistoupili jsme k lokálním opravám. Na Kostelním náměstí jde o 21,5 metru za zhruba 1,355 milionu korun bez daně. V ulici Alfonse Muchy je to pak metrů třicet. Zde počítáme s náklady ve výši asi 1,2 milionu korun,“ vyčíslila mluvčí společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav Eliška Windová.

Zaměstnanci společnosti budou vyměňovat kanalizační potrubí a opravovat šachty. „Povrchy pak samozřejmě uvedeme do původního stavu,“ ubezpečila Windová.

Několik ulic bude kvůli chystaným opravám zcela uzavřených. Půjde kupříkladu o křižovatky Kostelní a Brněnské. Z ulice Česká bude umožněný pouze průjezd na ulici Pavlovská. Zcela uzavřený bude v křižovatce i průjezd z Pavlovské směrem k Náměstí.

Cestování vlakem z jihu Moravy do Chorvatska, ilustrační foto.
Vlakem z Břeclavi až k Jadranu: dopravce už spustil prodej lístků

Výjimečně bude umožněný obousměrný provoz v ulici Brněnská a v úseku kolem městské knihovny. „Náměstí v Mikulově bude uzavřeno a vjezd bude umožněný v jeho spodní části od ulice Svobody pouze pro vozidla, která mají povolení Městského úřadu Mikulov,“ upozornil mluvčí radnice Dominik Ryšánek.

Zcela uzavřené budou i křižovatky ulic Svobody, Alfonse Muchy a Vídeňská. „Z křižovatky ulic 22. dubna, Piaristů a Komenského nebude možný vjezd na ulici Svobody, tato ulice bude zcela uzavřena bezprostředně za křižovatkou. Křižovatka ulic Svobody, Alfonse Muchy, Vídeňská bude zcela uzavřena ze všech směrů. Vjezd na ulici Vídeňská bude umožněný ve směru od polikliniky, kde bude po dobu uzavírky zrušený jednosměrný provoz,“ upřesnil Ryšánek.

Na ulice Alfonse Muchy a Vídeňská povede objízdná trasa přes ulici Koněvova, dále pak přes ulici Svobody. „Na ulici Alfonse Muchy bude umožněný vjezd z ulice Svobody od křižovatky s Náměstím, tedy u polikliniky,“ poznamenal mluvčí.

Odklon se dotkne i autobusové dopravy. „Vůbec nebudou obsluhovány zastávky Mikulov, u pošty, Mikulov, Pavlovská, Mikulov, poliklinika a Mikulov, Pod Kozím hrádkem. Objízdná trasa autobusů linkové osobní dopravy je navržena ulicemi Komenského, 22. dubna, Brněnská, Gagarinova a Hliniště se zřízením dočasných zastávek na ulicích 22. dubna a Hliniště,“ uvedl Ryšánek.