Vzrůst nájmů v okresním městě potvrdil také realitní makléř společnosti Schmid Reality Pavel Gajda. „Ceny nájmů se zde pohybují podle velikosti bytu. Ve starší zástavbě jsou logicky náklady vyšší, v novější pak nižší. Zatímco ve starší cihlové zástavbě by klient za dvoupokojový byt o rozměrech čtyřiapadesát metrů čtverečních zaplatil osm tisíc korun bez energií, za ten samý v novostavbě do pěti let stáří asi deset tisíc korun bez energií,“ srovnal Gajda.

Před dvěma lety podle něj byly ceny asi o dva tisíce korun nižší. „Byty, které jsme v roce 2016 pronajímali za šest a půl tisíce, by dnes vyšly na osm a půl až devět tisíc korun,“ potvrdil realitní makléř.

Nahoru šly ceny také u jednopokojových bytů. „Byt o výměře pětadvacet metrů čtverečních by dnes vyšel na asi pět a půl až šest tisíc korun bez energií. V roce 2016 by za tentýž byt klient zaplatil zhruba čtyři až čtyři a půl tisíce korun bez energií,“ nastínil Gajda.

Největší zájem je podle jeho zkušeností o dvoupokojové byty. „Největším nedostatkem jsou pak v Břeclavi ty třípokojové. Nyní pronajímám byt o výměře pětašedesáti metrů čtverečních za deset a půl až jedenáct a půl tisíce korun bez energií,“ přiblížil makléř, podle nějž je zásadním udavatelem pro výši nájmu také vybavení bytu a stav, v jakém se nachází.