„Obsahem pytlů byl běžný komunální odpad. Pokud by někdo z majitelů a uživatelů zahrádek v této kolonii měl informace, které by pomohly identifikovat původce odpadu, nechť se obrátí na nás nebo na mikulovské strážníky," sdělil vedoucí správy Jiří Kmet.

V Procháskově lesoparku se nachází mohutné vzrostlé stromy, které poskytují útočiště mnoha druhům ptáků. „Protéká tudy také Mušlovský potok, který má sice vody v posledních letech jen velmi málo, ale i přesto poskytuje určitý prostor pro obojživelníky a další organismy vázané na vodní prostředí či vlhká stanoviště," popsal Kmet.

Vaření, ilustrační foto
Nová kuchařka připomene typická jídla v Hlohovci. Posílejte recepty

Odpad se v lesoparku hromadil pravděpodobně několik měsíců. Strážníkům se viníka odhalit nepodařilo. „Z deseti případů odhalíme asi tři nebo čtyři," přiblížil velitel mikulovských strážníků Jiří Hamerník.

Kromě Správy CHKO Pálava spolupracují strážníci na likvidování černých skládek také se společností Tedos. Hamerník však uvedl, že hlavní problém není v Mikulově tvoření černých skládek, ale odkládání odpadu mimo určená místa. „Když jsou kontejnery plné, lidé odpadky hází všude kolem," zmínil.

Příspěvky místostarosty Lednice Lukáše Dory na sociální síti Facebook.
Místostarosta Lednice Lukáš Dora šokoval výroky o covidu. Prý jde o podvod

S nelegálním odkládáním opadu mají zkušenosti i strážci přírody ze Správy CHKO Pálava. „Velmi problematická jsou odpočívadla u silnic a potom také okolí některých vinic," přiblížil Kmet.

Pokud jde o skládky je podle něj situace dlouhodobě stále stejná. „S odpadky je to letos horší kvůli změně chování lidí v období pandemie. Více jich vyráží do přírody a ne všichni vědí, jak se tam mají chovat," zdůraznil Kmet.