Interiéry jihomoravské památky jsou kvůli natáčení zahraničního štábu druhý říjnový týden pro veřejnost uzavřeny. V září filmaři natáčeli v Praze.

Joseph Boulogne, Chevalier de Saint-Georges se narodil na Boží hod vánoční 1745. „Nelegitimní syn afrického otroka a francouzského majitele plantáže St. Georges ve francouzské společnosti vyrostl ve světově proslulého šermíře, slavného houslistu a skladatele na dvoře královny Marie Antoinetty. Po nešťastném milostném vztahu a rozkolu jej ale čekal náhlý pád,“ sdělila k příběhu produkční společnost Searchlight a Element Pictures.

Jeho postava učitele hudby francouzské královny známé tragickým osudem se mihla už před patnácti lety v historickém dramatu Marie Antoinetta, kde mladou panovnici ztvárnila Kirsten Dunst. Má se za to, že Chevalier de Saint-Georges měl pletky se šlechtičnou ze dvora a dostal se ke královně až příliš blízko, a tak musel od dvora pryč.

Podobně jako Vivaldi nebo Paganini byl jedinečným hudebníkem. Jeho dílo bylo vždy srovnáváno s Mozartovým, který byl o deset let mladší, proto se mu začalo říkat 'Černý Mozart'.

Hlavní postavu vznikajícího snímku hraje Kelvin Harrison Jr. Režisérem je Stephen Williams, jenž se podílel úspěšných sériích Živí mrtví, Ztraceni, Westworld či novější Watchmen. Scénář napsala Stefani Robinson.

V pondělí filmaři ve Valticích připravují techniku i v exteriérech, například v okolí Španělské konírny či obří jeřáb na plošině k náměstí. „Štáb natáčí od úterý 5. do soboty 9. října, v exteriérech i interiérech zámku. Oficiální fotografie produkce neposkytuje,“ řekla Deníku Lenka Beránková ze správy zámku.

Návštěvníci si nadále mohou prohlédnout barokní divadlo, beze změny je i provoz Salonu vín a zámeckého hotelu.