V Jihomoravském kraji se lidé sešli na téměř devadesáti místech. Někde společně zpívalo naráz i přes sto zpěváků. Na Břeclavsku se vánočně naladili lidé třeba ve Velkých Pavlovicích, odkud je i naše fotoreportáž. Celkem se do akce v České republice i v zahraničí zapojilo více než sto tisíc lidí.

Před radnicí u kašny se Velkopavlovičtí sešli už posedmé v řadě. Neseme vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Rolničky, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce Valaši a Veselé Vánoce tam předzpívávaly děti z Dětského folklorního krúžku Floriánek s podporou členů místního Presúzního sboru.

Ilustrační foto. Soutěžící vánoční stromy si prohlédněte v galerii a nezapomeňte zahlasovat v článku.
Pár hodin na hlasování: O nejhezčí vánoční strom soutěží krasavec z Břeclavska

Bylo slyšet, že malí zpěváci nacvičovali opravdu poctivě. „A protože jim to tak šlo, za odměnu jsme jim rozdali nádherné vánoční perníčky, které pro nás upekla paní Pavelková,“ ukazovala spolupořadatelka akce a lektorka krúžku Zita Dvořáková.

Že Velkopavlovickým na akci opravdu záleží, potvrdili i originálním vzhledem svého zpěvníku. „Doplnili jsme ho o titulní stránku i s datem, abychom si ho mohli založit. Přidali jsme i jednu písničku navíc, a to Štedrej večer nastal,“ prozradila Dvořáková.

Kromě Velkých Pavlovic se zpívalo také ve Vrbici, v Morkůvkách, v Kosticích, ve Tvrdonicích, v Lanžhotě, v Novosedlech, v Podivíně, ve Valticích, v Ladné, Jevišovce, v Bořeticích, v Kobylí i v Moravské Nové Vsi.