„Místo máme ještě na táboře s názvem Rok na vsi, který začíná příští sobotu. Jede se do Orlických hor, kde se chceme vrátit k tomu, jak prožívaly svátky naše babičky 
a prababičky. Děti zažijí spoustu lidové zábavy, her, procházek, sportu i výtvarných činností," přiblížila vedoucí tábora Inka Florusová.

Mimo to mají v Hustopečích volné místo i v příměstském táboře s angličtinou. „Půjde o výuku angličtiny formou her. Dopoledne bude víc zaměřené na angličtinu, odpoledne spíš na procházky a různé hry," popsala Florusová.

Nejvíce neobsazených táborových míst zatím hlásí břeclavské středisko volného času Duhovka. Až pětadvacet jich mají na velkém pobytovém táboře Avengers v Podhradí nad Dyjí. „Celý je vymyšlený na motivy komiksových hrdinů Avengers. Každý den věnujeme jednomu hrdinovi a celý pobyt bude mít svůj děj. Takže budou i nějací záporáci. Denně se bude dít něco zajímavého," řekl externí pracovník Duhovky Jaroslav Válka.

Deset volných míst mají 
k dispozici i na pobytovém táboře s křesťanským zaměřením Vyvedení lidu z Egypta. „Spolupořádáme jej s mládeží z břeclavské římskokatolické církve," prohlásila Lenka Bukovská z Duhovky.

Zájemci se mohou hlásit i na menší tábor Pohádkový les. Ten je určený pro děti, které ještě na táboře nebyly. Koná se totiž na blízké turistické základně Apollo v Lednici.

Mauglí či Cyklotábor

Tři příměstské tábory Duhovky také ještě pojmou nějaké děti. Třeba Mauglí, chlapec z džungle, Angličtina nebo Hřiště snů 1. Tam děti čekají různé zábavné hry, jednodenní výlety, procházky a podobně. Pro sportovně založené děti je zajímavý také Cyklotábor. Ten nabízí jak denní docházení, tak i ubytování.

Plné kapacity naopak překvapují rodiče v pohořelickém „domečku". „Máme tábory naplněné, ale pokud je potřeba a bude mít ještě někdo opravdu vážný zájem, tak mu vyhovíme. Máme totiž v záloze externí pracovníky, kteří, když je potřeba, tak vypomohou," sdělila ředitelka střediska volného času v Pohořelicích Monika Janičatová.

Tábory tam kryjí celé prázdniny. „Hodně oblíbené jsou třeba ty vodácké a horolezecké. Ale děti jedou i na Cestu do fantazie, která bude u Radějova. Snažíme se je uspokojit, a proto také děláme průzkumy, co děti zajímá. Hodně se nám jich pak vrací," dodala Janičatová.

Dům dětí a mládeže v Mikulově má tábory už dávno beznadějně obsazené. „Nábor účastníků začíná v březnu, takže v červnu už je hotovo 
a není z čeho vybírat. Někteří rodiče si volají už v lednu nebo v únoru, aby pro své děti rezervovali místo," uvedla ředitelka Alena Židelová.