„V pátek k těmto výlukám navíc přibude i jedna odklonová z důvodu zastavení dopravy mezi Břeclaví a Lanžhotem. Vlaky tak pojedou odklonem přes Hodonín a Holíč do Kútů,“ přidal další komplikace na železnici náměstek přednosty železniční stanice Břeclav Zdeněk Krystián.

Kvůli opravám železničního mostu se vlaky od sedmi hodin ráno do půl osmé večer zpozdí přibližně o čtyřicet minut. Některé mezinárodní vlaky ani nebudou zastavovat ve stanici Břeclav. Cestujícím ale České dráhy zajistí náhradní autobusovou dopravu. Stejně pojedou vlaky ještě v neděli, úterý a ve čtvrtek.

Výlukový jízdní řád na trati mezi Brnem a Břeclaví se netýká mezistátních vlaků Euro city a rychlíků. U vnitrostátních rychlíků na trati z Brna přes Břeclav, Hodonín do Olomouce pojedou vlaky z Brna o šest minut dříve. V opačném směru vyjedou stejně jako dosud, ale přijedou se šestiminutovým zpožděním. Rychlík R 810 pak z kapacitních důvodů dojede ještě později.

Spěšné vlaky mezi Brnem, Břeclaví a Hodonínem nahradí v pracovní dny autobusy. Z Brna do Břeclavi je to linka B, která zastavuje v Hustopečích u Brna, Velkých Pavlovicích a Podivíně. Mezi Břeclaví a Hodonínem musí cestující využít vhodné osobní vlaky.

Nejvýraznějších změn se dočkají cestující u osobních vlaků. „Náhradní autobusovou dopravu jsme zavedli jen v nejnutnějších případech. A to jen v pracovní dny,“ uvedla regionální mluvčí Českých drah pro Moravu Kateřina Šubová s tím, že kvůli tomu pojedou některé vlaky v jiném čase nebo s jiným omezením.

Na odbočné trati mezi Šakvicemi a Hustopečemi se jízda osobních vlaků podřídí přípojům na trati mezi Brnem a Břeclaví. „Kvůli změnám jízdního řádu však nemůžeme navázat všechny přípoje. Proto dojde ke snížení spojů nebo pojedou některé vlaky v jiných časech. Chybějící spoje ale nahradíme autobusy,“ podotkla. Drobné změny jsou i na trati ze Zaječí do Hodonína.

Cestující by měli věnovat i velkou pozornost přípojům v integrovaném dopravním systému. Všechny potřebné informace najdou cestující na internetových stránkách Českých drah a v jednotlivých železničních stanicích.

Podrobné informace na: www.cd.cz/vyluky