Prokuristka mikulovské společnosti Vladimíra Mrázová označila březnový úspěch v hlavním městě Španělska za jeden z největších v historii vinařství. „Velká zlatá medaile se na tak prestižní výstavě nevyhrává každý den. Úspěch je o to větší, že se jedná o suché víno, s nímž prosadit se v nabité světové konkurenci je hodně těžké,“ chválila předloňské Chardonnay.

Mikrosvín sbírku doplnil ještě o jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Hned čtyři zlata získalo v prostorách honosného paláce Casino de Madrid Zámecké vinařství Bzenec. Skvělý výsledek si ale připsalo také víno z Velkých Bílovic. „V záplavě červených, převážně pak španělských vín, považuji za parádní úspěch zlatou medaili pro Alibernet 2015 pozdní sběr barrique z vinařství Hana a František Mádlovi,“ komentoval to degustátor Miroslav Majer, který v Madridu předsedal jedné ze třinácti hodnotících komisí.

Česká republika byla počtem vzorků po Španělsku a Slovensku třetí nejvíce zastoupenou zemí v prestižní soutěži. Medailovou sbírku doplnilo zlatem vinařství Davinus a stříbry pak Vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic a popický Gotberg.

Ilustrační foto.
Josefské košty nabídnou stovky vzorků, v Břeclavi se předvedou tanečníci