Na už dvacetiletou historii „neziskovky" má upozornit výstava, která bude k vidění od zítřejšího dne v prostorách břeclavské synagogy. „Vernisáž se uskuteční v pět hodin odpoledne," pozval šéf břeclavské organizace.

Výstava bude k vidění pouze čtyři dny. Představí jak mnoholetou činnost Oblastní charity Břeclav, tak poukáže na sociální problémy dnešní doby. „Vystavené budou sociální fotografie od Richarda Boudy," přiblížil Gajdoš.

Břeclavská charita se ve své činnosti nezaměřuje pouze na region. Působí i na řadě míst v zahraničí. „Například v Rumunsku nebo v Kosovu," vyjmenoval ředitel.

Do Kosova směřovala pomoc z Břeclavi v devadesátých letech, po skončení tamní občanské války. „Nejdříve se jednalo o humanitární pomoc. Poté jeden z našich pracovníků školil tamní tým," popisoval Gajdoš.

V Kosovu se organizaci úspěšně podařilo zvládnout i projekt Děti ulice. „Zaměřili jsme se na jejich národní hrdost – tanec. Založili jsme taneční kroužek, který mohli navštěvovat jen školáci. Podařilo se nám tak zvýšit počet dětí ve školách," ohlížel se.

V Břeclavi jsou zase hrdí na vytvoření Domova svaté Agáty pro matky s dětmi.