„Výtěžek půjde na potřeby našeho stacionáře. Tentokrát na doplacení provozu," sdělil ředitel stacionáře Petr Malásek. Letos šlo již o sedmou aukci. V loňských letech se díky štědrosti dražitelů, partnerů i sponzorů podařilo pro stacionář koupit devítimístný automobil pro svoz a rozvoz dětí, vybudovat výtah nebo vybavit speciální hernu.

Osmnáctka příznivců a podporovatelů stacionáře dražila jak vzácná archivní vína, tak umělecká díla i výtvarná díla dětí a uživatelů denního stacionáře a další hodnotné předměty. „I když letos bylo dražitelů o něco méně, o to víc nás těší výsledek. Opravdu jsme moc vděční za tak vysokou částku, kterou se nám podařilo aukcí získat," řekl Malásek.

Zařízení poskytuje služby šestadvaceti lidem se zdravotním a mentálním postižením. „Před deseti lety jsme začínali se sedmi klienty a dnes jsme na maximu. Příští rok zde bude sedmadvacet klientů, a to nejenom z okresu Břeclav, ale i ze sousedního znojemského okresu či Brna-venkova," uvedl Malásek.

O hudební program slavnostního večera se postaral sólista Státní opery Praha Jurij Kruglov, kterého na klavír doprovázel Jan Král. Nechyběli ani zástupci Československé obce legionářské, kteří s občanským sdružením Biliculum dlouhodobě spolupracují. Aukce se uskutečnila v pátek a pořádali ji právě lidé z občanského sdružení Biliculum.