„Dvoudenní koncert nás napadl uspořádat proto, že máme tu možnost. Sama mám manžela a dceru a neumím si představit, že bych měla osud jako právě maminky se svými dětmi, které přebývají v domě svaté Agáty v Poštorné,“ prozrazuje důvod, proč do projektu šli, majitelka klubu Marie Sokolová.

Ta měla radost už z toho, jak se děti i maminky vyřádily na odpoledních diskotékách. „Připravili jsme jim soutěže o nějaké dobroty. Nejvíce si to ale užily podle mého právě maminky,“ usmívá se Sokolová.

Patrik Sláma, který pomáhal uspořádat koncert, byl překvapený, jak rychle a jednoduše se podařilo sehnat na charitativní vystoupení kapely. „Hlásily se nám téměř samy. Většina z nich hrála zadarmo, maximálně jsme jim jen zaplatili cestu. Jsou to amatérské skupiny, takže jsou rády, že mohou vystupovat,“ říká s tím, že většinou to funguje tak, že z padesáti oslovených kapel se ozve tak deset procent. Tady to bylo čtyřicet.

Pořadatelé přiznávají, že by rádi z charitativního koncertu udělali tradici. „Příště bychom ale rozhodně posunuli začátek na pozdější hodinu. „Jenže kapel bylo tolik, že bychom asi hráli do šesti do rána. Počítali jsme i s tím, že ze začátku přijde lidí málo,“ dodává Sláma.

Druhý den festivalu začal v neděli po páté. Hrát se bude zase až do tří do rána.