Svou pokrývku hlavy si u ní může nechat upravit každý, kdo navštíví břeclavský salón Šuta. Devatenáctiletá kadeřnice je tu už rok zaměstnaná.

„Když jsem vyhrála juniorské mistrovství republiky Harmonie v Brně, přišel za mnou Miroslav Šuta, kterému salón patří. Jestli prý u něj nechci pracovat. Půl roku pak čekal, než jsem dokončila školu a mohla do práce nastoupit,“ vzpomněla na své nedávné začátky rodačka z Jihlavy. Kadeřnicí se vyučila v Liberci. Kvůli práci se přestěhovala do Mikulova.

Kromě zmiňovaného mistrovství republiky má na svém kontě i další ocenění. Například první místo ve Wella Junior Cup. Tato soutěž je specifická tím, že nesoutěží jen fotografie, ale i samotné tvoření účesu. „Pošle se fotka a pak se na místě musí učesat přesně ten vyfocený účes,“ popsala průběh soutěže Pradeová.

Protože už nepatří do kategorie juniorů, v těchto kláních se už s kolegy utkat nemůže. „Letos se chystám ještě s dalšími dvěma spolupracovníky ze salónu na prestižní soutěž Czech and Slowak Hairdressing Award,“ prozrazuje na sebe a kolegy mladá kadeřnice. Na soutěži vybere porota z tisíce zaslaných fotografií pět finalistů. V minulém roce se do tohoto výběru dostal i Michal Gorčík, který také stříhá v břeclavské Šutě.