Objekt tamní odkoupili před několika lety za zhruba osm milionů korun. „Přestěhovali jsme se sem loni. Zatím jsme do oprav vložili několik stovek tisíc tak, abychom do prvního patra mohli přestěhovat kanceláře a do přízemí umístit podatelnu. Potřebovali bychom i opravit střechu, ale počkáme ještě na vypsání vhodného dotačního titulu. Vše nejde okamžitě, nicméně domnívám se, že již nyní jsou to důstojné prostory jak pro obyvatele obce, tak i pro zaměstnance,“ uvedl starosta obce Miroslav Vymyslický.

Starosta Březí Miroslav Vymyslický
Starosta Vymyslický: Březí je jedním ze tří nejkrásnějších míst v zemi

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkNyní v Březí dokončují zasedací místnost, která má současně plnit funkci obřadní síně. V plánu mají zbudovat zde i klubovnu pro spolky. „Dále zvažujeme, jakým způsobem využít velkorysé prostory dvora. Budeme rádi, když zde Březáci najdou zázemí pro své slavnosti, obřady a budou se zde rádi scházet. Chceme, aby budova žila a stala se středobodem obce,“ dodal Vymyslický.

Do loňského roku sídlili pracovníci obecního úřadu v budově na křižovatce naproti fary, která v minulosti sloužila jako hotel a v jednom období dokonce i jako základní škola. „Nebyla však zrovna ideálním místem právě pro potřeby úřadu. Především kvůli nepříjemně točitému schodišti,“ připomněl starosta.

V bývalém obecním úřadu stále funguje místní knihovna. „V patře pak pronajímáme kancelář, je zde i místnost pro klub maminek nebo ke cvičení jógy. A dokud nebudeme mít hotovou zasedačku v nové budově, na jednání zastupitelstva budeme docházet právě sem,“ popsal starosta.

Nový úřad v Moravském Žižkově

Do nového se před více než rokem přestěhovali také pracovníci obecního úřadu v Moravském Žižkově. Nově postavená budova je tam přímo spojená s opraveným kulturním domem. „Původní budova, ve které úřad sídlil, pochází někdy z třicátých let minulého století. Je technicky nevyhovující a počítáme v ní obrovské tepelné ztráty. Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli postavit raději novou budovu,“ řekl před časem starosta obce Josef Osička.

Koupaliště v Březí v létě 2020.
Nejistá budoucnost koupaliště v Březí: možná ho nahradí biotop

Kromě úspor energie zvítězila i myšlenka propojení s kulturním domem a umístění v centru obce. „Nový úřad je bezbariérový a se sedlovou střechou zapadá do vesnické zástavby. Tak jsme to chtěli,“ přiblížil Osička.

Za kompletní opravy a přístavbu kulturního domu a stavbu úřadu zaplatili Žižkovští téměř jedenáct milionů korun.