Město po několika letech jednání uzavřelo se společností, která provozuje nemovitosti této obchodní sítě, dohodu, jejímž výsledkem bude vybudování přístupového chodníku. Na nákladech se bude město podílet jednou třetinou.

„Dostáli jsme svým závazkům. Díky dohodě možníme invalidům a maminkám s kočárky si v Penny Marketu nakoupit,“ řekl místostarosta Hustopečí Libor Sadílek. Podle jeho slov je projekt už zadán a pokud to dovolí počasí, chodník bude už letos.

Dalším krokem má být prodloužení chodníku od parkoviště Penny Marketu až k firmě Westfalia. Ani v tomto případě nebyla situace kvůli složitým majetkoprávním vztahům jednoduchá. „Chtěl bych poděkovat společnosti Agrotec za odprodej potřebných pozemků pod budoucím chodníkem,“ objasnil Sadílek.

„Jsme rádi, že nacházíme společnou řeč i se společností Westfalia. Je zřejmé, že i jí záleží na bezpečnosti lidí při příchodu do zaměstnání,“ doplnil. Podle dohody vybuduje společnost Westfalia chodník na městských pozemcích na své náklady. Mělo by se tak stát v příštím roce.