DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

V chráněné dílně kostické firmy Mont Group pracuje šestatřicet lidí se sníženou pracovní schopností, tedy zdravotně postižených. Od začátku tohoto roku jim dle úpravy zákona o nemocenském pojištění musí zaměstnavatel platit náhradu mzdy za prvních čtrnáct dnů nemoci. Po tuto dobu za ně ovšem neobdrží státní dotaci. Problém je v tom, že zaměstnanci firmy stonají velmi často. Nemocnost tam dosahuje až padesáti procent.

„Zákon mluví jasně. Není žádná výjimka, ani pro zdravotně postižené, a oni jsou bohužel nemocní pořád. Proto taky pobírají důchody. Pro všechny chráněné dílny, tedy nejen pro tu naši, je to naprosto likvidační,“ prohlásila rozhořčeně obchodní ředitelka kostické firmy Mont Group Zdenka Fišerová.

Z toho důvodu nedávno společnost, která vyrábí aromatické visačky, pivní tácky či odpuzovače molů, navštívil poslanec Jiří Petrů a senátor Jan Hajda. Na pracovní návštěvě se dozvěděli o činnosti a chodu chráněné dílny a aktuálním problému, jemuž musí čelit.

„Legislativní změna, k níž došlo, je likvidační pro mnoho dalších chráněných dílen. Dá se oprávněně předpokládat, že na těchto pracovištích po celé České republice dojde k propouštění zdravotně postižených a tedy těžce uplatnitelných zaměstnanců,“ konstatuje Petrů.

Sociálně demokratický poslanec neváhal a napsal o problému dopis adresovaný ministru práce a sociálních věcí Petru Nečasovi. „Věřím, že legislativní úpravy neměly za cíl zvýšení nezaměstnanosti osob těžce uplatnitelných na trhu práce. Jedním z řešení by mohla být změna, kdy by chráněné dílny mohly čerpat dotace na zdravotně postižené zaměstnance i po dobu trvání pracovní neschopnosti,“ navrhuje ministrovi s žádostí o zaujetí stanoviska k problematice.

Obchodní ředitelka kostické firmy rovněž nabádá k tomu, aby se věcí někdo zabýval. „Oni to zřejmě neřeší. Není to přitom žádná novinka, upozorňujeme na to celou dobu,“ stěžuje si Fišerová s tím, že pokud nedojde k nápravě, nezbude, než začít s propouštěním. „Kdo bude suplovat stát? Podnikatel? Myslíte si, že to nějaký podnikatel v České republice udělá?“ poukázala.

Další vývoj ve firmě závisí na tom, zda bude dostatek práce. „Pokud se tak stane, a bude jí dost, můžeme to ještě nějak řešit. Pokud práce nepřijde v rozsahu, v jakém potřebujeme, a nezačne se tím někdo zabývat, určitě dojde k propouštění,“ nastínila obchodní ředitelka kostické společnosti.

S tím, že se jedná o skutečně velký problém, souhlasí i starostka Kostic Anna Bradávková. Většinu, kolem sedmdesát procent zdravotně postižených lidí ve firmě, totiž tvoří právě obyvatelé této vesnice. „Myslím, že by se situace měla změnit. Pro malé firmy je současné znění zákona likvidační. Může nastat situace, kdy zaměstnavatel nebude schopen pracovníky v takovém rozsahu uspokojit nemocenskou, ale držel by si jich jen určitý počet,“ poznamenala starostka.

Jak doplnila, je pro úpravu v takové podobě, aby pracovníci se změněnou pracovní schopností měli možnost pracovat s tím, že by zaměstnavatel měl alespoň minimální podmínky k tomu, aby je mohl zaměstnat. „Současné řešení mi připadá velmi kruté,“ podotkla.