Podle pátečních aktuálních čísel bylo v Jihomoravském kraji 1385 nemocných na sto tisíc obyvatel. „V břeclavském okrese je onemocnění ještě méně. O chřipkové epidemii přitom obvykle hovoříme až při počti případů nad sedmnáct set na sto tisíc obyvatel," podotkla Vaverková.

Podle ní zatím hygienici nemají signály ze škol ani pohotovostí, že by chřipka na jihu Moravy byla na vzestupu. Přesto varovala, že situace se může v krátké době změnit. „Výhled se může zhoršit klidně už v následujícím týdnu," upozornila vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice.

Ani v břeclavské nemocnici zatím nezaznamenali zvýšený počet pacientů s chřipkou. Návštěvy proto pokračují dál v nezměněné podobě. „Situaci monitorujeme. Pokud by k nárůstu pacientů s komplikacemi z důvodu chřipkového onemocnění došlo, máme dostatečnou zásobu virostatika Tamiflu. Co se týká omezení návštěv, budeme se řídit nařízením orgánů hygienické služby," informovala primářka infekčního oddělení břeclavské nemocnice Olga Měšťánková.