Podle Pavelky pochybil Válka v roce 2014, kdy dával dohromady údaje k využitelnosti lůžek. „Špatným výpočtem údaje (…), který do žádosti uvedl desetinásobně nižší než je realita, připravil domov a nemalé peníze." Chybějící částku šesti milionů zdůvodňuje informacemi z krajského úřadu.

Pohled do minulosti: za pochybení při žádání o dotaci přišla v roce 2012 o křeslo tehdejší ředitelka Dana Botková. V organizaci spravované městem zůstala, pracovala však na nižší pozici. Válka chybu připustil. Srovnání s přehmatem své předchůdkyně ale odmítá. „Je rozdíl, pokud z průměrné dotace okolo šestnácti milionů dostanete necelých pět. Za mého působení získal domov v roce 2015 dotaci na provoz sedmnáct a půl milionu korun. K tomu jsme zajistili dalších jeden a půl milionu na investice. Za dobu svého účinkování jsem v domově zajistil více než šedesát milionů korun. Pokud někdo najde ředitele, který sežene stejné peníze, ať mluví," reagoval Válka na dotaz Břeclavského deníku Rovnost.

Problém podle něj nastal při náročné administrativně, kdy si nevšiml špatně umístěné desetinné čárky. Chyba prošla i kontrolou nad ním. „Dostal jsem rozhodnutí, která chybu při psaní potvrzuje. Nebudu z toho ale dělat aféru, na to jsou nyní jiní. V případě domova jsme to vyřešili. Devatenáct milionů je toho důkazem," doplnil místostarosta.

Za nesmysl pak považuje tvrzení, že měl domov nárok na sumu přesahující dvacet milionů. „Nikdy nelze s jistotou vědět, kolik by krajské zastupitelstvo odhlasovalo," zdůvodňoval to. Odmítl také, že by kvůli chybě přišla loni o práci pětice propuštěných zdravotních sester. Důvodem se stala změna systému vynakládání peněz, kdy na mzdy mohou jít pouze peníze z města. Krajská dotace na ně nemá vliv. Pavelka přesto v textu, v němž Válka nedostal možnost k vyjádření, vyzval k vyvození odpovědnosti. Odstoupení ani jiný krok ale místostarosta nezamýšlí.

Situaci s rokem 2012 nelze zcela srovnávat ani podle lídra opozičních lidovců v Břeclavi Richarda Zemánka, který byl tehdy místostarostou. Tvrdí, že chyba v žádosti byla jen vyvrcholením řady menších problémů.

K Válkově případu ovšem ve čtvrtek neměl dostatek informací. „Napřed si zjistím vše potřebné. K jak velkému pochybení došlo, je otázkou. Oslovím kolegyni ze zastupitelského klubu, která dělá v domově ekonomku. Na základě toho se pak rozhodnu, co dál," sdělil Zemánek.

Otevřená kritika mířená na spolustraníka je uvnitř břeclavské ČSSD dalším z řady sporů. Stejně jako před dvěma lety přišla těsně před volbou předsedy místní organizace. Tehdy šlo o nahrávku, na níž se nevybíravě vyjadřovali lidé okolo Války. Ten přesto post předsedy před několika dny obhájil.