Ti odsouhlasili investiční záměr Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a udělili souhlas k zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku na stavební práce.

Na opravách průtahu Týncem bude podílet kraj spolu s obcí. „Uvedená silnice v intravilánu obce je ve velmi špatném stavu, není tam dešťová kanalizace, chybí i chodníky a potřebná parkovací místa. Její oprava přijde na 28,8 milionu korun včetně daně. Investorem bude jak kraj, tak obec. Jihomoravská správa a údržba silnic přispěje částkou přibližně 16,4 milionu, obec 12,4 milionu korun,“ vyčíslil  radní Jiří Crha.

Akce má odstartovat v prosinci. Hotovo by mohlo být v listopadu příštího roku. „Jde o hlavní silnici, která vede kolem nejdůležitějších bodů obce. A to od autobusové zastávky, kolem pošty, Hradišťku, kostela, základní školy, obchodu a obecního úřadu směrem ke sběrnému dvoru, ke hřišti a k lesu,“ přiblížila starostka obce Hana Zoubková.

Jak připomněla, obyvatelé obce i zastupitelé již v minulosti volali po tom, aby kraj silnici třetí třídy opravil. „Cestu nám chtěli převést do správy, což jsme odmítli s tím, že zdaleka nemá parametry silnice třetí třídy. Dohodli jsme se proto na kompromisu,“ okomentovala pro Deník Rovnost Zoubková.

Týnečtí zároveň využijí rekonstrukce silnice a zbudují podél cesty chodníky, které zde nyní chybějí. „Získali jsme dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Po celé délce cesty od zastávky je velká frekvence chodců, doprava se stupňuje a ne všichni řidiči jsou ohleduplní. Skutečně zde chůze po silnici není bezpečná. Následně bychom rádi upravili veřejné osvětlení,“ nastínila nejbližší plány starostka.