„Přihlásil jsem se díky mé kamarádce. Viděli jsme se sice jen dvakrát, ale napsala mi, ať jí udělám radost a do soutěže jdu. Asi ve mně viděla nějaký potenciál,“ prozrazuje Hájek, jak se dostal až do finále.

Jak přiznává, určitě to nejsou svaly, co je na něm to nejzajímavější. „Myslím si, že mám zkušenosti a nacházím se v situaci, kdy tuším, co chci s životem dělat. Obzory mi rozšířilo i cestování,“ vidí své možné přednosti s tím, že kdyby se do takovéto soutěže přihlásil ještě na vysoké škole v jednadvaceti letech a měl za konkurenta někoho staršího a se zkušenostmi, asi by to bylo těžké.

Do povědomí široké veřejnosti se Hájek dostal i díky nedávné nehodě na motorce.

„Potřebuji teď hlavně odpočívat. Mám uštípnuté obratle, a aby srostly, bude to chtít aspoň dva až tři měsíce. V případě, že půjdu do volné disciplíny, což bude hip hop s jedenáctiletou Beátou z Břeclavi, tak asi budu dost riskovat,“ je si Hájek vědomý možných následků.

Hip hop si Hájek vybral nejen proto, že se mu tento styl líbí, ale bere jej jako výzvu, kdy může překonat sám sebe.

Že by mu finále či případná výhra mohly pomoci prosadit se třeba v modelingu, si nemyslí. „Modeling už dělám. A co vím, takovéto soutěže pomáhají spíše na národní úrovni. V zahraničí je ale nikdo nezná. Spíš bych viděl možnosti v tom, že člověk může, pokud to umí, využít možnosti při marketingových akcích. Mohl bych získat i nové kontakty ke své práci,“ uvádí.

Váží si i zájmu porotkyň soutěže a především pak obyčejných lidí, kteří mu píší.

„Pro mě je příjemné hlavně to, proč mě porota favorizuje. Že se jim líbí právě ty zkušenosti,“ usmívá se finalista Hájek.

Podpořit mohou Jana Hájka i lidé v nejrůznějších internetových anketách, které se soutěží souvisejí. Finále Muže roku se koná v pátek sedmadvacátého srpna.